Розпочалася Олімпіада трагічно. Грузинський санкар Нодар Кумаріташвілі під час тренувального заїзду вилетів із траси. Удар із колоною виявився фатальним, спортсмен через годину помер у лікарні. Сталося це в день відкриття, відтак церемонія була з елементами жалоби.

Головної героїнею ігор стала інша лижниця - Маріт Бьорген. Норвежка стала єдиною, кому в Канаді вдалося завоювати 5 медалей, із них 3 - золоті. Триразовою олімпійською чемпіонкою стала також Ван Мен.

Як і в Солт-Лейк-Сіті, не залишив суперникам золота Сімон Амман. Швейцарець тріумфував на обох трамплінах. А героїнею біатлонних змагань стала Магдалена Нойнер.

Українці 4 роки тому жодної медалі так і не завоювали. А от носа всім утерли господарі. Канада не лише вперше перемогла в загальнокомандному заліку, але й здобула рекордні 14 золотих нагород.

Росіян сміливо можна вважати головними невдахами ігор у Ванкувері. Ще болючішим, аніж хокейний, видався провал у фігурному катанні. Вперше за 50 років жодне золото в цьому виді не вирушило в напрямку Москви. 3 медалі найвищого гатунку не дозволили одному з фаворитів увійти навіть до ТОП-десять медального заліку. Настав час для реабілітації - переконані в Росії. Домашня олімпіада - найкраща можливість для реваншу.