“Коли ми запрошуємо перших осіб і приходять не перші особи, завжди є можливість відіслатися до того, що не я рішення приймаю і не повністю володію ситуацією. Ми б не хотіли в черговий раз послухати те саме, що чули вже тут неодноразово”, - сказав голова фракції БЮТ-“Батьківщина” Іван Кириленко.

Як виявилося, самими закликами більшість не пройняти.

“ Фракція БЮТ-“Батьківщина” і фракція “Наша Україна” вимагають оголосити перерву для проведення консультацій. Хоча, ще раз хочу сказати, що ми досягли порозуміння з цього приводу”, - сказав голова Верховної Ради Володимир Литвин.

Більшість до опозиції прислухалася. Щоправда, тільки наполовину. За звіт Генпрокуратури проголосувала, за прихід Пшонки - ні. Меншість образилася.

“Не залежить від того, хто буде виступати: генеральний прокурор чи прокурори, які ведуть безпосередньо це слідство, тому що це буде точка зору Генеральної прокуратури, а не людини. І тут немає логіки наполягати, щоб виступала конкретна людина”, - вважає голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

Відсутність опозиції не стала на заваді роботи Ради. Як результат - президентський закон щодо скасування обов’язкового техогляду для приватних легкових авто, мотоциклів та мопедів прийняли за основу. Примітно, що відсутність техогляду не означатиме, що на технічний стан транспортного засобу можна буде “махнути рукою”. За цим пильнуватимуть “даїшники”.

“Тенденція йде до того, щоби безпідставно - якщо автомобіль їде по дорозі і не порушує правил - його не могли зупинити. Так само, як це робиться в Європі, США, будь-якій цивілізованій країні. Якщо ж не працюють, наприклад, габаритні вогні, або розбите скло, або ще є якісь ознаки того, що технічний засіб несправний, то тоді у ДАЇ є підстава зупинити ”, - каже представник Президента у Верховній Раді Юрій Мірошніченко.

В парламенті прогнозують, що остаточно законопроект буде прийнятий вже до кінця цієї сесії.