Фотографії та особисті речі мати Героя, який загинув в Іловайському котлі, передала музею. Його чашка, шарф самооборони Майдану і військовий ліхтарик. У музеї зібрали більше 2,5 тисяч пам'ятних речей. Одяг військових, годинники, фотографії.

Показувати найстрашніші, найтрагічніші події, а також приклади героїзму, які були на війні, приклади самопожертви хлопців. Особливо добровольців 2014 року, які знали, в якій ситуації, але залишились в тому оточенні,
– зазначила старший науковий співробітник музею Наталія Гамарник.

18 серпня 2014 року українські війська, переважно добровольчі батальйони, увійшли в Іловайськ. Однак вже 23 серпня Російська Федерація ввела в Україну свою регулярну армію. Зайшовши з тилу, ворожі війська оточили Збройні сили України.

Читайте також: Легендарний офіцер 72-ої механізованої бригади отримав почесний орден

Події тих днів увійшли в історію, як Іловайський котел. Вже 28 – 29 серпня бойовики та російська армія пообіцяли надати коридор для виходу українських військ, однак це виявилося пасткою. Коли українські солдати виходили з оточення, ворог поливав їх вогнем.

Під час прориву з Іловайська загинуло 366 військових. Це офіційно. Не офіційно, втрати значно більші – близько тисячі людей. Результати розслідування подій під Іловайськом ГПУ завершила лише декілька днів тому. Ці матеріали, як доказ того, що на Донбасі воюють російські війська, передали до Гаазького трибуналу.