У світі лишилося лише 5 країн, де влада забороняє громадянам продавати власну землю, – це Північна Корея, Венесуела і Куба, Конго та Україна.

На початку грудня парламент ще на рік продовжив мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Читайте також: Как украинская власть убивает нашу экономику

Вперше наклали табу на українські ґрунти депутати у далекому 2002 році. Обіцяли до 2007 року впровадити механізм прозорого ринку землі. Так минуло 15 років, а українців досі годують обіцянками.

Ще й залякують, що чи то олігархи, чи то бандити-аграрії силою змушуватимуть селян продавати землю за безцінь. Лідер "Батьківщини" у своєму популізмі пішла ще далі: каже, мораторій на продаж землі захищає не лише майно, але й генетичний код сучасних українців.

Владислава Рутицька, екс-заступник міністра агрополітики запевняє, під її керівництвом ще у 2016 році експерти розробили законодавство для запровадження прозорого ринку землі.

"Відповідне законодавство було напрацьоване, по суті, на сьогоднішній момент ми більш-менш готові до факту, якщо мораторій буде оголошено до зняття", – зазначила Рутицька.

Читайте також: Компанія Roshen має намір викупити чимало землі на Київщині

Тож експерти переконані, що мораторій можна було скасувати вже з 1 січня. З єдиною приміткою, – повноцінно ринок землі запрацює, наприклад, з 1 липня. І до того часу зобов'язати держоргани підготувати технологічну базу.

Така цікава українська річ – ніхто не буде завершувати нічого, поки не буде дедлайну. Поки ви не поставите дедлайн, ніхто з бюрократів не буде робити свою роботу,
– запевнив фінансовий аналітик інвесткомпанії Dragon Capital Сергій Фурса.

Тож аргументи депутатів – це популізм і піар хід, кажуть експерти. Наприклад, сама ж Юлія Тимошенко, яка сьогодні пропонує продовжити мораторій до 2025 року, бувши прем'єром, виступала за його скасування. І тоді її планам завадив лише арешт.

Чи реально захистити права власників чорноземів – дивіться у сюжеті.