Відтак, її передали в Генпрокуратуру на досудове слідство. Таким чином, Феміда визнала незаконним рішення ГПУ 2005 року щодо закриття справи проти екс-майора. Сам Мельниченко оскаржувати рішення не збирається.

"Рішення, яке сьогодні прийняв суддя, було очікуване. Я задоволений тим, що ця постанова про закриття проти мене кримінальної справи, вона така відновлена, але вона ще не вступила в законну силу. Це процесуально дає можливість взагалі в судовому порядку скасувати дану постанову, порушення проти мене кримінальної справи", - каже екс-майор Держохорони Микола Мельниченко.

Поновлення справи проти Мельниченка - це одна з ліній самозахисту Кучми, вважають політологи. Втім, кажуть, досудове слідство може пролити більше світла на те, що насправді відбувалося в кабінеті колишнього президента.

"В принципі, є і об'єктивні підстави для додаткових розслідувань, пов'язаних з плівками Мельниченка, як вони записувались, для чого і хто був для цього причетний. Але головний мотив, звичайно, пов'язаний зі справою проти Кучми і діями адвокатської команди Кучми", - каже політолог Володимир Фесенко.

Представник інтересів Мирослави Ґонґадзе в суді Валентина Теличенко теж сподівається, що слідство встановить обставини, за яких зроблені записи в кабінеті Кучми. Крім того, адвокат має намір звернутися до слідчого, аби вдову убитого журналіста визнали потерпілою у справі Мельниченка.

"Для того, щоб записи Мельниченка можна було використати в якості доказів, необхідно встановити, яким чином їх було одержано. Дуже хочеться сподіватися, що розслідування кримінальної справи з обвинувачення Мельниченка встановить ці обставини. Наразі я не хочу говорити про те - були у нього підстави записувати, чи не було. Я дуже тільки сподіваюсь на те, що цю кримінальну справу не тільки порушать, а й будуть розслідувати", - каже представник в суді Мирослави Ґонґадзе Валентина Теличенко.

Нагадаємо, на поновленні справи наполягав екс-президент України Леонід Кучма. Суть позову - визначити організаторів підслушки в кабінеті колишнього гаранта. Адвокати Кучми запевняють, що її встановлювали - не для того, щоб ліквідувати можливу загрозу життю журналіста Георгія Ґонґадзе.