Раніше держава не встигне вирішити завдання, прописані у плані дій із лібералізації візового режиму "Україна - ЄС", зазначає посол. Втім, у вітчизняному МЗС однозначно не кажуть, коли саме скасування віз стане реальністю.

“Ви бачите той рівень контактів, який в нас безпрецедентно високий з європейським союзом саме по лібералізації візового режиму і зоні вільної торгівлі, тому ми і строків ніяких не називаємо, обмежуючись тим, що ми дійсно робимо все можливе для того, щоб прискорити цей процес”, - каже речник МЗС Олександр Дикусаров.

Що вже зроблено, представники телеканалу “24” мали змогу пересвідчитися особисто. Сьогодні навіть наявність відкритої шенгенської візи не гарантує громадянину України можливість потрапити на територію країни ЄС. Зокрема, Угорщини, куди представники каналу направлялися для участі у міжнародній виставці контенту та телеформатів.

Частині групи було відмовлено у праві в’їзду до Угорщини на підставі того, що їх шенгенські візи були видані Польщею. Представникам каналу було повідомлено, що такі дії прикордонників пов’язані зі зміною правил шенгенської угоди. Щоправда, згодом з'ясувалося, що подібні зміни були внесені особисто угорським прикордонним інспектором Кондором Міклошем та його керівником Ліптаком Ксабою. Та аби це з'ясувати і вирішити проблему, телевізійникам довелося витратити кілька годин часу та звертатися до угорського консула.

"Попросив польську візу очевидно в нього ціль поїхати в Польщу. Якщо він хоче їхати в Угорщину, Австрію, Грецію, то він мусть попросити угорську, австрійську чи грецьку, якщо людина хоче поїхати у Францію, тоді вона піде в французьке посольство, і попросить французьку візу", - каже Консул Генконсульства Угорщини в Ужгороді Ендре Саліпскі.

Нагадаємо, за словами Президента України Віктора Януковича, Київ розраховує на успішне завершення переговорів по безвізовому режиму до початку чемпіонату Європи з футболу у 2012 році. Тим часом, Україна залишається у переліку країн, громадяни яких отримують найбільшу кількість відмов у в’їзді на територію Євросоюзу. Разом із Бразилією, Росією, Грузією, Білоруссю та Марокко.