Отримати препарати декому виходить не цілком безкоштовно, а з частковою доплатою. Зате є можливість вибрати з кількох виробників. У переліку державної програми "Доступні ліки" – препарати для хворих на астму, діабет та серцево-судинні захворювання. Однак, у списку досі було близько 30 препаратів, які до аптек просто не потрапляють.

Ціна ліків постійно міняється, а у державній програмі прописані стабільні суми. Тож окремі препарати аптекам просто невигідно купувати, бо ж різницю ніхто не компенсує. Через неправильну цінову політку перервався ланцюжок виробник-дистрибютор-роздрібна мережа. Фармацевти й місцеві чиновники винуватять у цьому державу.

Тому аптеки щотижня подають в обласне управління перелік препаратів, яких вони не можуть купити, аби лікарі не виписували їх пацієнтам.

Читайте також: Скільки вакцини проти ботулізму є в Україні: шокуючі дані

А ще додали, якби не вимога зазначати в рецепті міжнародну назву діючої речовини, на пацієнтів за програмою "Доступні ліки" не витрачали б часу удвічі більше, ніж на інших. З 1 серпня перелік "Доступних ліків" із 150 позицій зріс майже до 200. Але якщо урядовці не переглянуть ціноутворення у державній програмі – доступною частина ліків так і не стане.