Торгівля з ЄС

– Сучасна економіка – це торгівельні війни. Було б хибно думати, що всі держави відкриють нам свої кордони для нашої продукції. Європа захищає свій ринок. ЄС зробив кілька кроків в бік квот. Проте по ряду позицій – ми ці квоти не використовуємо взагалі. Адже наше виробництво по певних продуктах не дуже розвинуте, або не відповідає європейським стандартам.

Шляхом переговорів ми отримали збільшення цих квот. Це приблизно 200 мільйонів гривень додаткових квот.

– Питання якості на європейських ринках – вимагає особливої уваги. Мені здається, що з часом кількість нашої продуктів в ЄС буде зростати. Наприклад, обсяги зерна зростають. Проте наші можливості експортування вже на межі.

Наша продукція в ЄС вже є. Наприклад, поставки концентрованого яблучного соку дуже великі.

Торгівля з країнами Азії

– Торгівля з країнами Азії наразі обмежена. Росія ввела обмежувальні заходи – логічні, торгівельні і транспортні. Ми ведемо переговори з країнами, які могли би купувати нашу продукцію, але в силу перекритого наземного транспорту і обмежених можливостей портів – цього не роблять.

Читайте також: Як повернути Донбас Україні: відверта розмова із Клімкіним

Обсяг можливої торгівлі міг би сягати сотні мільйонів доларів.

– Але ми розуміємо, що економічна складова важлива. Проте фінансові звіти забудуться, а наша власна гідність буде жити.

Аграрне лобі в Раді

– В Раді немає чіткої направленості щодо агрополітики. По мажоритарних округах пройшло багато людей, які мають стосунок до аграрного бізнесу. Проте всі вони відстоюють свої власні інтереси, а вони – дуже різноманітні.

Ми зробили акцент на підтримку малих і середніх гравців в аграрному бізнесі.

Стосунки з Гройсманом

– У нас нормальні робочі стосунки. Ні про якого "смотрящого" в нашій галузі мова йти просто не можу.

Якщо з'явиться "смотрящий", я просто піду з міністерства.

Приватизація "Укрспирту"

– Ми досягли дуже хорошого результату – вперше за 25 років Кабмін проголосував за демонополізацію спиртового ринку. Я особисто буду збирати голоси за цей законопроект в Раді.

Ми продамо кожен завод "Укрспирту" різним компаніям, але одночасно. Тобто, таким чином ми демонополізуємо галузь серед обмеженої кількості учасників. Першими покупцями, звісно ж, будуть горілчані компанії.

Читайте також: У мене є лише одне зобов'язання — перед українським народом, — Гройсман

Земля для бійців АТО

– Існує схема, за якої землі, виділені для бійців, потрапляють в інші руки. Для прикладу, у фермера є 100 гектарів землі, які він орендує в держави. Він вирішує від цієї землі відмовитись на користь бійців АТО. Цю землю ділять між бійцями, які її приватизують. А потім фермер – скуповує цю ж землю назад.

Таким чином, замість 100 орендованих гектарів, фермер отримує – власну землі,