Про це в ефірі Телеканалу "Київ", у передачі "Громадська приймальня" розповів Сергій Башлаков, депутат фракції "Об’єднання "Самопоміч" у Київраді, заступник голови Постійної комісії з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики.

"Київ як місто реально розпоряджається своєю землею, своєю власністю. І тут Київ може або ускладнювати ці питання для будь-яких підприємців, або навпаки – підтримувати підприємця, допомагати йому", – пояснив депутат.

Друге коло запитань, яке виділив Башлаков, – це різноманітні рішення, дозволи та перевірки. Як приклад депутат наводить порядок розміщення вивісок у місті:

"Чинний порядок настільки складний та багатоступеневий, що для того, щоб встановити вивіску, необхідно мінімум пів року. Який проект відкриття магазину може чекати, поки ти оформиш всі папери? Тому, відповідно, часто можна побачити вивіски, закриті чорною плівкою, або їх взагалі зрізають. Це виливається в корупцію, люди домовляються, щоб вивісок не знімали. Процес наче і прописаний, але настільки складний, що для підприємця пройти його самостійно, без залучення сторонніх людей, дуже складно", – додав депутат.

Крім того, Сергій Башлаков детально описав три механізми створення умов для ведення бізнесу:

"Умови достатньо прості. Перше – це економічна доцільність, тобто економічно в Києві повинні умови бути кращими, ніж у сусідів, щоб підприємці їхали сюди вести бізнес. У нас повинні бути менші податки та менша регуляція, тобто ми мусимо стати цікавою територією.

Другий важливий момент – це правова система, тобто безпека вашого бізнесу. Якщо вам пропонують хороші умови, але в будь-який момент ваш бізнес можуть забрати або зробити щось з вами, то ви ніколи не будете працювати на цій території.

Третя умова – це судова система. Ти як підприємець, як людина, мусиш завжди розуміти, що у тебе є право і завжди є куди піти, аби це право захистити".

Загалом, чим більше обмежень, тим менше можливостей для бізнесу. За 25 років ми побудували достатньо велику, достатньо незграбну та неефективну державу, в якій влада належить чиновнику. На початку незалежності, у 90-ті роки діти хотіли бути бізнесменами. Десь 10 років тому все повернулось в іншу сторону – діти хочуть бути прокурорами, чиновниками. Це неправильно. Це не дає суспільству рости. Багато енергії йде на те, що нічого не створює,
— резюмував Сергій Башлаков.

"Головне завдання Київради – створити максимально комфортні умови для ведення бізнесу, щоб місто розвивалось, і економіка ожила", — резюмував депутат.