2014 рік для Росії починався тріумфально – зимова Олімпіада в Сочі повина була стати вінцем режиму. Іміджева подія претворилась в апофеоз не тільки спортивної доблесті, але й політичних амбіцій. 7 років будівництва, 1,5 трільйона рублів, сотні тисяч робочих – все це було для торжества олімпійського "золота".

На ці 1,5 трільйона можна уло побудувтаи місто з населенням в 30 тисяч осіб, – сказав незалежний політик Борис Нємцов.

Зараз мало хто згадає, що за 7 років праці було знищено бальнеологічний курорт, порушений природній баланс Північного Кавказу, а унікальна флора "закатана" в бетон.

Дивіться повний випуск програми "Настоящее время": світ сумує за загиблими в Charlie Hebdo, енергетична безпека у світі

Останні роки будівництва олімпійських об'єктів супроводжувались розгоном акцій протесту. Після закінчення Олімпіади люди в уніформі стали найбільш впізнаваним символом Чорноморського узбережжя. Тепер не тільки Росії, а й України.

В день закінчення Олімпіади, "зелені чоловічки" зайшли в Крим, а всього через місяць вони опинились на Донбасі. Кремль не поспішає визнати їх російське громадянство.

Тотальна брехня, яка йде від президента Росії про те, що "ми там не воюємо"( про Україну) – це звісно провокативна історія, – сказав правозахисник Лев Пономарьов.

Західні країни почали вводити проти Росії санкції, цінність яких почала виявлятись восени 2014 року. Щодня, з моменту захоплення Криму, телеканали РФ "вбивають" в голови людей не думки, а цвяхи.

І нарешті, фінал воєнного року логічно перетікає в економічну кризу – російська валюта обвалюється з такою швидкістю, з якою падають ціни на нафту.

Всі питання, які пов'язані з нашою кризою, вони всі почались до України, – вважає економіст Євген Гонтмахер.

Списуючи проблеми на тиск ззовні, Кремль знімає із себе всю відповідальність за ситуацію всередині країни.