"Вибори у серпні це шлях до фальсифікацій. У той час, коли багато людей людей у відпустках - це прямий шлях до маніпуляцій, коли мінімальна політична активність людей", - говорить лідер партії "УДАР" Віталій Кличко.

"Постав вибори напередодні засідання у Вільнюсі: величезна кількість кандидатів, будуть напевно влаштовані якісь провокації, і потім будуть рукою показувати і говорити: "подивіться, що в Україні відбувається, хіба можна з цією країною підписувати асоціацію з ЄС?"", - каже голова фракції Партії Регіонів Олександр Єфремов.

Опозиція і ПР звинувачують один одного в затягуванні виборів

Опозиція каже, що регіонали квапляться, бо для них важлива перемога й коли, як не в сезон відпусток, проводити вибори. Більшість закидає, що меншість погрузла у внутрішній конкуренції, тому затягує процес. Хоча на камеру в обох таборах звинувачення опонентів відкидають.

"Питання знову в опозиції, хто від них піде, на скільки мені відомо, там шалена конкуренція, тобто хочуть йти ті, хто там були кандидати в депутати, з’явилося багато нових", - вважає голова комітету ВР з питань регламенту Володимир Макеєнко.

Депутати обговорюють можливість перевиборів у листопаді

Сценарій більшості, вибори в серпні, вже не спрацює. Бо перегони можна проводити лише за 60 днів після голосування за законопроект. Тепер лунають нові пропозиції - обрати 5 нардепів після європейського саміту у листопаді.

"Ми їм запропонували, давайте зійдемося на середині вересня, давайте це зробимо у другій декаді - не хочуть, вже ніби лунає переконання, що вони хочуть в листопаді, чи в грудні", - говорить лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок.

"Ви знаєте, якщо так будуть блокувати і відкладати, бо за пропозицією опозиції відклали, тобто відгуляють канікули, відпочинуть, і ми ж не знаємо, який буде графік роботи у вересні, якщо вони будуть так затягувати , то може це бути після саміту ",- народний депутат, Партія регіонів Володимир Олійник.

Опозиція не підтримає проведення виборів у листопаді

Опозиція не хоче виборів після саміту, бо боїться залишитися без захисту Європи.

"До саміту Європа не дасть можливості сфальшувати ці вибори, всі європейські спостерігачі , наприклад в вересні чи жовтні обов’язково будуть присутні в Україні", - говорить народний депутат, ВО "Батьківщина" Руслан Князевич.

Україні потрібен новий виборчий закон

Аби не бути заручником політичних домовленостей, Україні потрібен новий виборчий закон, вважають політологи.

Для визначення з виборами у проблемних округах депутати мають ще один пленарний тиждень. Вже 5 липня рада йде на канікули.