Депутати тим часом з'ясовували причини сепаратизму в Україні. Зокрема, звинувачували одне одного у розхитуванні ситуації на Сході. І лише надвечір з третьої спроби спромоглися дати зелене світло для люстрації суддів. Відтак у черзі на звільнення тепер стоїть близько 600 суддів та їхніх заступників, у яких за спиною "нечисті" справи.

"Змінений процес формування і призначення на ці посади. Це робитиме вже не Верховна Рада за поданням ради суддів. Це робитиме сам суд, зборами. таємним голосуванням на один рік", - пояснив народний депутат, фракція "Батьківщина", автор законопроекту Леонід Ємець.

Скасували утилізаційний збір

Наступним кроком мінімальною кількістю голосів скасували утилізаційний збір, який зменшує ціну автомобілів. Частина коаліції, вихідці з лав біло-блакитних не голосували.

"Мали бути у цьому році і в наступному році створені утилізаційні пункти, на яких би мали працювати люди, а тепер ми з утилізаційного збору маємо - нуль, Росія нам 20 відсотків, і наші автомобілі, які йдуть в Росію, тепер на 20 відсотків дорожчі, а їхні автомобілі тут дешевші. І що ми доброго зробили?", - вважає народний депутат, група "Економічний розвиток України" Ярослав Сухий.

Нардепи перекрили головну артерію корупції

За дві спроби депутати перекрили головну артерію корупції - держзакупівлі, на які бюджет щороку витрачає 300 мільярдів гривень. За оцінками прем’єр-міністра Яценюка 40% цих коштів розкрадалися. Однак найважче депутатам дався закон про зниження акцизу на ліки. 150 машин з ліками у цей час на митниці очікували на закон, який не дозволить підвищити їх вартість вдвічі, через стрибок валютного курсу. Спікер ставив закон на переголосування шість разів.

"Якщо закон не приймається, я ставлю офіційно повідомлення всім, що рішення Ради директорів МВФ про отримання кредиту не буде прийнято і тому, дорогі регіонали, з вашим бізнесом, все одно доля країни вас не цікаве, що буде з депозитами людей, що буде з заробітними платнями, що буде з роботою на підприємствах, вас це не обходить, у вас все добре. Ви так думаєте", - сказав прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Сьома спроба - 271 голос. Закон ухвалили. Без регіоналів і комуністів.

Новоспечена коаліція дала тріщину

План мінімум по порятунку країни з кризи в парламенті виконали. Однак голосів за антикорупційні та антикризові закони ледь назбирали. Прем’єр-міністр апелював до совісті депутатів, спікер кілька разів ставив один і той самий законопроект на голосування. Але новоспечена коаліція дала тріщину.

"Якщо говорити про тріщину - то вона тріснула там, де когось вдарили. От в фракції УДАР, я не розумію, що їм треба, що їх мучить, ну от через них же ", - вважає народний депутат, група "Економічний розвиток України" Ярослав Сухий.

У свою чергу УДАР і "Свобода" закидають колишнім регіоналам лобіювання власних бізнес-інтересів.

"Законопроекти, які там стояли, вони стосувалися достатньо серйозної політики, державної політики у сфері повернення ПДВ, нафтогазового сектору, акцизів і таке інше. УДАР принципово не голосував за деякі речі, які в принципі звільняли певні політичні кола від великого оподаткування", - пояснив народний депутат, фракція УДАР Віктор Чумак.

Завтра Росія піде війною і нам треба воєнний стан оголошувати

"Крім того, вони усвідомлюють, що ми не можемо зробити кардинальні кроки і розпустити цю коаліцію. Завтра Росія піде війною і нам треба воєнний стан оголошувати, і знаючи це, деякі негідники-депутати починають грати гру, їх треба перетискувати, якщо буде потрібно, будемо апелювати до громадськості, бо пам’ятаємо коли народ тут стояв під стінами, то було поза триста голосів", - сказав лідер фракції "Свобода" Олег Тягнибок.

Регіонали вимагають амністії для сепаратистів

Партія Регіонів і комуністи усі голосування бойкотують під приводом того, що хочуть амністії для сепаратистів. Однак, насправді, торгуються - переконаний політолог Віктор Таран. Мовляв, ви не чіпаєте наш бізнес - ми не розхитуємо країну.

УДАР постійно не додає кілька голосів, яких постійно не вистачає

"Ці антикорупційні речі однозначно б’ють і по тих депутатах, які у так званій більшості, і по тих колишніх корупціонерах. Звичайно їм це не вигідно. Водночас УДАР, який зараз голосує за ці антикорупційні речі, він розуміє, що ці всі позитивні бонуси лягають на Турчинова і на ту силу політичну, яку він собою представляє, відповідно вони зараз починають недодавати голоси, щоб показати суспільству і громадськості, що нібито ця влада не є прозорою. УДАР постійно не додає кілька голосів, яких постійно не вистачає", - сказав директор Центру політичних студій та аналітики Віктор Таран.

Ситуативна коаліція так і не змогла протиснути закон про створення антикорупційного бюро та відкрити списки держреєстру нерухомого майна чиновників. Однак, громадськість про свої вимоги пам'ятає і обіцяє знову прийти під стіни парламенту наступного тижня.