Про нього забули повідомити представникам опозиційних партій і кандидатів, а коли ті прийшли без запрошення - їх просто не пустили.

За словами представників кандидатів, поки в коридорі була тиснява, член ОВК у скриньці обирав номери потрібних партій, адже жеребки відрізнялись один від одного. Мовляв, на засідання їх не пускали, щоб не змогли цього перевірити. Голова ОВК від Партії регіонів це заперечує.

"Чому не пускали? Всіх запускали в приміщення. Просто народу було багато і виникла тиснява, там виникли якісь конфлікти у спостерігачів. Жеребкування відбувалось відповідно до порядку, затвердженого Центральною виборчою комісією", - голова ОВК №95 Андрій Новошицький.

За результатами жеребкування формуватимуть ДВК у 95-му окрузі майже 30 партій та кандидатів. За дивним збігом обставин, дві третини з них мають довіреними особами працівників Податкового університету, ректором якого є кандидат від партії влади Петро Мельник. 6 з 16 членів окружної виборчої комісії - також його підлеглі.

"Ті, хто хоч когось може хоч в якусь дільницю запропонувати - всі пов'язані з податковою академією. Це означає, що в кожній з 89 комісій будуть лишень ті люди, яких запропонував Петро Мельник", - кандидат в народні депутати Євген Жовтяк.

Петро Мельник податковою академією керує вже більше 20 років. Широкому загалу ректор став відомий у 2004-му. Ще раз нагадав про себе вже навесні цього року під час виборв мера Обухова, коли намагався винести з дільниці свою колегу, депутата Ірину Геращенко.

Про порушення при утворенні дільничних виборчих комісій опозиційні сили заявляють чи не у кожній області, але суди програють, як і у 95-му окрузі. Європейські спостерігачі вважають формат жеребкування, яке проводилось щодо усіх дільниць одразу, а не по кожній окремо, неправильним. І нарікають на непрозорість українських виборчих комісій.

Опозиція переконує, що механізм непрозорого жеребкування по ДВК закладено під час формування окружкомів.

Тим часом Центрвиборчком ще не оприлюднив остаточного списку членів ДВК. Однак переконують, що у них працюватимуть представники близько 80 партій.

У Комітеті виборців констатують, що на дільницях більшість отримали маловідомі партії, які часто подавали до ОВК одні й ті самі кандидатури.

Фальшування результатів виборів, згідно з законом, карається позбавленням волі до 5 років, нагадують у Комітеті виборців України. Щоправда, навіть після доведених Верховни судом фальсифікацій 2004-го року в Україні нікого за це не посадили.