Потрапити на богослужіння віряни не змогли навіть із запрошенням

Останній раз так ретельно у 2001 році охороняли папу Римського Івана-Павла другого під час візиту до України. Тоді на площі 5-ти міст, які відвідував патріарх, приходили молитися десятки тисяч людей. Потрапити ж на урочистості з нагоди Хрещення Київської Русі більшість православних вірян, які приїхали здалеку, не змогли навіть маючи запрошення.

"Їхати за кількасот кілометрів, щоб бути на цьому святі. І ми в такому віці, що може вже не дочекаємося наступного приїзду", — каже віруюча з Донецька Ганна Терехова.

Потрапити на молебень важко було і народним депутатам. Довго сперечалася з охоронцем Ганна Герман.

Путіна на молебні чекали 20 хвилин

Натомість, через запізнення Російського Президента, Володимира Путіна початок богослужіння на Володимирській гірці затримали на 20 хвилин. Біля пам'ятника Володимиру представники влади та духовенства: 4 Президенти та представники 9-ти православних помісних церков.

Після молебню на Банковій розмова Президентів була недовгою — тривала 15 хвилин. Володимир Путін вкотре нагадав про нероздільність України та Росії.

Я вдячний, Володимире Володимирович, Вам особисто за те, що Ви такою командою сьогодні приїхали в Україну разом з нами відсвяткувати це прекрасне свято єднання наших народів",
— висловився Президент України Віктор Янукович.

"Це наше спільне велике свято, яке нагадує нам про нашу духовну єдність, говорить про наше спільне коріння", — сказав Президент Росії Володимир Путін.

ВО "Свобода" попри заборону суду – мітингували

Не обійшлося без протестів. Попри заборону проводити мітинги під час святкування Хрещення Русі "Свобода" таки вивела людей на Майдан. Протестували спокійно і недовго.

Ми проти втягування України у новий імперський проект під назвою Митний союз. Путін приїхав саме для цього в Київ, проти нав`язування політичної концепції "Русского мира", який здійснює Гундяєв, і це не має жодного відношення до православ`я і означає знищення України як держави. І ми хочемо нагадати гостям з провінції, що Київ — столиця Київської Русі, коли Хрещення було — Москви ще у проекті не було,
— народний депутат України "Свобода" Андрій Іллєнко.

На святкування витратили 47 млн. бюджетних коштів

Готувалися до пафосного святкування Хрещення із розмахом. Понад 47 мільйонів з державного бюджету витрачено на реставрацію Києво-Печерської Лаври, Софії Київської, 27 мільйонів з міського — на реконструкцію Володимирської гірки, колони Магдебурзького права. Київ "уквітчали та озеленили " святими образами на Співочому полі.

А от годували та розміщували гостей, а також влаштовували для них культурну програму за гроші спонсорів. Кияни теж отримали подарунок. На честь Хрещення Русі, за повідомлення Київводоканалу, їм відновили гаряче водопостачання.