Українські заробітчани у пошуках роботи уже повертаються додому

За даними кадрового порталу hh.ua, у вересні роботодавці запропонували претендентам понад 13 тисяч вакансій - це практично в 1,5 раза більше, ніж у вересні минулого року. Загалом у першому півріччі роботодавці відкрили 43 тисячі вакансій у різних регіонах України. А це на 31% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Рівень безробіття населення знизився з 8,2% до 7,8%. При цьому поліпшення ситуації відбулося у більшості регіонів України. І на сьогодні у нас в країні рівень безробіття є нижчим, ніж в середньому у країнах Європейського Союзу. Там він перевищує 10%, -
каже начальник відділу Державної служби зайнятості України Віталій Рябуха.

Українські заробітчани через загострення економічної кризи у Європі, де майже кожен п'ятий цьогоріч став безробітним, у пошуках роботи вже повертаються додому, відзначають експерти. І це не тільки робітники, а й висококваліфіковані спеціалісти. При цьому роботодавці в Україні цінують закордонний досвід таких претендентів.

На таких людей є попит. Чому? Тому що вони отримали досвід роботи за кордоном, досвід роботи з іноземними технологіями. Я скажу чесно, наші українські роботодавці іноді шукають спеціалістів, яких просто немає. Просто освіта, яку дає наша навчальна система, - це зовсім не те, що зараз потрібне нашому ринку,
- зазначає президент Асоціації експертів ринку праці України Андрій Верстюк.

Рейтинг найбільш затребуваних спеціальностей впродовж останніх років не змінився

Сьогодні роботодавці шукають досвідчених спеціалістів, з багатим портфоліо, напрацюваннями, контактами. Тим часом, рейтинг найбільш затребуваних спеціальностей останні декілька років залишається незмінним. Високим попитом на ринку праці користуються ІТ-спеціалісти, менеджери з продажів та висококваліфіковані робітники. При цьому складнощі з пошуком роботи відчувають державні службовці та фахівці у сфері безпеки. Загалом в Україні на 1 вакансію претендують 5 пошукачів.

Якщо мова йде про сферу продажів, то там на одну вакансію може припадати 1,5 людини. Якщо ми будемо говорити про ІТ-спеціалістів, то там два роботодавці можуть претендувати на одного спеціаліста. Якщо говорити, скажімо, про зоотехніків, або ж агрономів, то тут ситуація теж досить цікава, оскільки цих спеціалістів також не вистачає,
- каже спеціаліст кадрового порталу hh.ua Наталя Маціпура.

З початком ділового сезону активізувався не лише Київ, але й регіони. Наприклад, в Донецьку та Дніпропетровську додалися нові вакансії у виробничій галузі - зростає попит на технологів, інженерів.

А за кількістю вакансій і рівнем зарплат, окрім названих регіонів, серед лідерів - Харківська, Львівська та Одеська області. Зауважимо, минулого місяця найвищі зарплати отримували керівники у сфері торгівлі та дистрибуції. Відтак, орієнтуючись на тенденції ринку, чимало українців охоче змінюють професію і йдуть працювати у торгівлю.

ТОП-5 зарплат за вересень 2012 року:

1. Комерційний директор - 68 тис грн.

2. Директор з продажів та маркетингу - 64 тис грн.

3. Керівник девелоперського проекту - 40 тис грн.

4. Керівник відділу продажів - 40 тис грн.

5. Керівник відділу маркетингу - 38 тис грн.

Втім, попри збільшення пропозиції на ринку праці за підсумками 9 місяців поточного року, статус безробітного в Україні мали майже мільйон громадян. А міжнародна організація праці записала Україну до числа країн з високими ризиками зі зростання безробіття і скорочення зайнятості поруч з Мексикою і Перу. Своє рішення в організації пояснюють низьким рівнем доходів і невисокою довірою громадян до антикризових заходів уряду.