У ході зустрічі журналістові нібито демонстрували докази винуватості затриманих у справі так званих дніпропетровських терористів. Раніше журналіст намагався вийти на зв'язок з родичами заарештованих.

"У СБУ з'явилося побоювання, що УП втрутиться в цю справу тому, що досі буквально кілька ЗМІ це відстежують. І в основному, все, що з'являється по цій справі, це речі, які нагадують злив СБУ. Я не можу говорити, що у нас є докази, що вони не винні, але в даному випадку мова йде про агресивні дії по відношенню до нашого журналіста", — каже редактор "Економічної Правди" Сергій Лямець.

Колеги стверджують, що за журналістом вже тиждень ведеться зовнішнє спостереження, прослуховуються його телефонні розмови. Правники ж нагадують, що такі дії можуть чинитися лише з дозволу суду, хоча оскаржити їх неможливо.

"Прослуховування телефонних переговорів є законним лише в таких ситуаціях, коли слідчому органу, або органу дізнання надано дозвіл суду. У нас відповідно до кримінально-процесуального законодавства такі рішення суду, дозволи на прослуховування оскаржити неможливо", — розповів адвокат Артем Орел.

В свою чергу в СБУ заявляють: дії стосовно журналіста — законні, а затримання громадян проводиться незалежно від їхньої професійної діяльності. Тим часом, комітет Верховної Ради із питань свободи слова й інформації планує розглянути заяву видання про переслідування журналіста на найближчому засіданні. Про це повідомила перший заступник голови комітету Олена Бондаренко.

Нагадаємо, майже два місяці тому в Дніпропетровську прогриміла серія вибухів, покалічилось близько тридцять осіб. За місяць слідчі СБУ затримали чотирьох жителів Дніпропетровська і згодом заявили, що не сумніваються в їхній причетності до скоєного злочину.