Гості зустрілися з головою Верховної Ради, Генпрокурором, чиновниками Адміністрації президента, представниками опозиції, адвокатами засуджених колишніх урядовців і ув'язненим екс-міністром внутрішніх справ Луценком. Але найбільш змістовною для них виявилася зустріч з головним дипломатом країни.

“Ми тільки що зустрічалися з міністром закордонних справ, під час якої він передав нам свою думку про те, що по суті Україна може робити все, що їй заманеться. І не виконувати ні резолюцію, ні рекомендації комітету. Я була шокована міністром закордонних справ і тим, як він це сказав”, — каже співдоповідач ПАРЄ Марієтта де Пурбе-Лундін.

За словами представника ПАРЄ, ця зустріч затьмарила весь візит, оскільки іншими представниками української влади було викладено інше бачення ситуації. З екс-прем`єром Юлією Тимошенко представникам ПАРЄ зустрітися не вдалося, а от з Юрієм Луценком гості говорили більше години.

“Ми бачимо зараз всі реформи у вигляді проектів. Рано казати про вітання. Тому що, нажаль в Україні вже траплялося таке, що добрі плани не дають тих результатів, на які сподівалися, коли ще були плани”, — каже співдоповідач ПАРЄ Майліс Репс.

“Єдине, чого ми завжди вимагаємо, — щоб у людей була можливість обстоювати своє право на справедливий суд, і у випадку пана Луценка та пані Тимошенко, з нашої точки зору, ці суди не були справедливими”, — каже співдоповідач ПАРЄ Марієтта де Пурбе-Лундін.

Нагадаємо, ПАРЄ закликала офіційний Київ розглянути всі можливі засоби, аби звільнити колишніх урядовців та надати їм можливість брати участь в майбутніх парламентських виборах. За словами представників ПАРЄ, Рада Європи готова вести діалог і про санкції проти України поки не йдеться.