Порошенко переміг на виборах

ЦВК підрахувало 100% електронних протоколів й з результатом у 54,7% Петро Порошенко у першому турі стає новообраним президентом України. Попереду тільки процедура прийому уточнених протоколів окружкомів, відправлених ЦВК на доопрацювання.

"З того моменту, коли ми отримаємо останній уточнений протокол ОВК, закон дає нам три дні на уточнення результатів, сподіваюсь це буде дещо швидше", - сказав голова ЦВК Михайло Охендовський.

Протоколи з мокрими печатками приймали протягом 5 днів. Перші до ЦВК приїхали члени ОВК з Полтавської області. Героїчні члени семи окружкомів з Донецької та двох з Луганської області під охороною та об`їзними шляхами привезли протоколи вже наступного дня. Представники ЦВК аплодували їм стоячи.

Прийшла "ДНР" і сказала - виборів не буде .А ми сказали – будуть

"Прийшла "ДНР" і сказала - виборів не буде .А ми сказали – будуть… Страшно було", - розповіла голова ОВК №62 (Донецька обл.) Тетяна Канна.

Остаточні результати виборів мають оголосити до 4 червня

Офіційні результати президентських виборів ЦВК має встановити на підставі даних протоколів окружних комісій з мокрими печатками не пізніше 4 червня. 7 червня президента інавгурують.

Перші обіцянки Петро Порошенко вже встиг дати: після завершення АТО - розпустити Верховну Раду та призначити дострокові парламентські вибори.

Не розгубити свій рейтинг і не повторити долю Віктора Ющенка у 2005 році новообраний Президент зможе тільки якщо скористується своїм Конституційним правом і обіцяне переформатування у парламенті відбудеться не пізніше жовтня-листопада цього року, - прогнозують політологи. Бо поступки фінансово-промисловим групам, які наразі є у парламенті не дозволять змінити вже закоренілу систему.

"Для президента, якого обрали, варто було б протягом 100 днів вирішити багато вимог, які в людей є, я взагалі би радив на інавгурації зібрати віче і оголосити, що він зробить, а після 100 днів прозвітувати, щоб Майдан міг розходитися, питання війни-миру вирішити і якщо одразу піде на перевибори парламенту, зможе залишити кредит довіри, який отримав", – переконаний політолог Віталій Бала.

Більшість поки що не збирається розвалювати коаліцію

Без рішення глави держави лідери парламентської більшості відповідальність за розпуск парламенту на себе не беруть - розвалювати коаліцію поки не збираються. І всі як один говорять, що на позачергові вибори йтимуть тільки після ухвалення нового закону про парламентські вибори.

При мажоритарній частині, 30 округів не матимуть свого представництва

"В умовах чинного закону про вибори, де ми маємо частину мажоритарну, фактично, як мінімум дві області не будуть мати представництво у мажоритарних округах. На відміну від президентських виборів і виборів, наприклад за пропорційними списками, які дають можливість, навіть, якщо одна десята дільниць відкриється, все одно буде у людей представництво у Верховній Раді. При мажоритарній частині, ми отримаємо ситуацію, коли близько 30 округів не матимуть свого представництва", - пояснив в.о. голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв.

Окремі політологи і депутати вже прогнозують: політичний партнер Порошенка - фракція УДАР, піде на поступки президенту й розвалить коаліцію. Самі УДАРівці подібні прогнози спростовують.

"Жодних рішень про вихід з коаліції на фракції УДАР не обговорювалось на цей момент часу, всі ці викиди інформації є провокаційними, мені здається, хтось з нардепів на фракції УДАР хотів пропіаритись", - запевнив народний депутат від УДАРу Павло Розенко.

Просто вихід і розвал коаліції - це ігрища

""Свобода" пропонує йти на вибори за відкритими списками, якщо цього не роблять і не пропонують, а просто вихід і розвал коаліції - то це ігрища", - переконаний віце-спікер Верховної Ради України, свободівець Руслан Кошулинський.

Зміни до закону про вибори можуть бути не проголосовані

Більшість учасників депутатських груп більш прийнятною вважають мажоритарну виборчу систему, а не пропорційну - за відкритими списками.

"Ті люди, що отримали високі відсотки на президентських виборах, до них вже вишукувались черги у тому числі з відповідними "аргументами" (гроші мається на увазі), щоб потрапити у партійний список, ВРУ при такому підході за пропорційною системою буде набагато гірша, вона взагалі не чутиме людей, і жоден з депутатів не вийде до людей під ВРУ, бо скаже: "В мене нема округу, а тільки загальноукраїнська відповідальні"", - вважає народний депутат від партії "Суверенна європейська Україна" Володимир Литвин.

Парламентські фракції не готові до відкритих списків, кажуть експерти. До того ж, необхідність переформатування парламенту, яка вже назріла у суспільстві, буде реалізована, якщо буде домовленість з мажоритарниками, - переконаний політолог Вадим Карасьов.

Союз Порошенко-Кличко може дати потужну фракцію

""Батьківщина" сьогодні вагається, якщо і піде на вибори - ій вигідні закриті списки, на змішану систему вона не погодиться, це стосується і УДАРу, і Порошенка, адже союз Порошенко-Кличко може дати потужну фракцію, не менше 100 депутатів. Що стосується мажоритарників - це проблема перемовин між ними, якщо вони отримають гарантії, що у нових списках вони отримають місця у парламенті, вони можуть піти на підтримку розпуску парламенту", -вважає політолог Вадим Карасьов.

Президент може розпустити Раду при відсутності коаліції

Зазначимо, згідно з Конституцією, президент має право достроково припинити повноваження Верховної Ради у трьох випадках:

- якщо протягом 60 днів після відставки уряду не сформовано новий персональний склад Кабміну;
- у разі неспроможності парламенту розпочати роботу протягом тридцяти днів;
- в умовах відсутності у Верховній Раді коаліції депутатських фракцій протягом одного місяця.