26 травня 2011 року на його підпільному існуванні під іменем Мілорада Комадіча поставили крапку. Екс-начальника штабу армії Республіки Сербської, звинуваченого у геноциді мусульман, затримала поліція у селі Лазарево, що на півночі країни. Сусіди Младіча про те, що поряд з ними мешкає одна з найбільш одіозних фігур в історії Балкан, не знали.

За інформацією ЗМІ, 69-річний військовий не сильно змінив зовнішність, проте у нього паралізувало руку. Опору при затриманні Младіч не чинив. Інформацію про те, що невловимий генерал нарешті потрапив у руки правоохоронців, одразу оприлюднив президент Сербії Борис Тадіч.

“Від імені Республіки Сербії заявляю, що сьогодні ми заарештували Ратко Младіча. Триває процес його передачі Гаазькому трибуналу. Сьогодні ми закрили сторінку нашої недавньої історії - це на ще один крок наблизить повне примирення в регіоні”, - каже президент Сербії Борис Тадіч.

Поспіх Тадіча зрозумілий, адже саме арешт і передача Младіча Гаазькому трибуналу є однією з головних умов початку переговорів про вступ Сербії до ЄС. Міжнародна спільнота воліє бачити винуватця найжорстокішого злочину у Європі з часів ІІ Світової не деінде, а лише за ґратами.

Звинувачення у вбивстві майже восьми тисяч мусульман та інші злодіяння у період 1992-1995 років змусили Младіча переховуватись від Міжнародного трибуналу в справах Югославії. Родичі тих, для кого у Сребрениці 1995-й рік став останнім у житті, арешт генерала вітають.

“Це значить для нас дуже багато, але мені здається, що це трохи запізно. Особливо для тих матерів, які не дожили до сьогодні, щоб побачити, що справедливість таки існує”, - каже боснійська мусульманка Фехра Маліч.

Та далеко не для всіх жителів Балкан генерал Младіч є антигероєм. Одразу після повідомлення про затримання генерала сотні людей вийшли на вулиці сербських міст з вимогою відпустити генерала. Не вірять у винуватість Младіча і на його малій батьківщині - у боснійському селі Божановічі.

“Він не злочинець, а герой, борець, який захищав сербський народ. Те, що зараз відбувається - сором Сербії”, - каже родич Р.Младіча Тіхан Младіч.

За опитуваннями, проведеними сербською пресою лише за тиждень до арешту 51% сербів висловилися проти видачі Младіча міжнародному трибунали. А 40% сербів - вважають його національним героєм. Та у міжнародної спільноти позиція однозначна: серби зробили те, що мали зробити. Генерал Младіч, повинен постати перед трибуналом.

“Арешт Младіча - не просто важливий, а необхідний крок. Жертви війни повинні отримати сатисфакцію. Можу сказати, що усунута перешкода, яка не дозволяла Сербії претендувати на місце в ЄС”, - каже канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Одразу розставити крапки над “і” у справі Младіча суду з військових злочинів у Белграді завадило здоров’я обвинуваченого. Фізичний та психологічний стан генерала не давав йому можливості чітко відповісти на питання служителів Феміди.

“Стан здоров’я Младіча - дуже поганий, тому суддя навіть не зміг закінчити допит. Комунікувати з ним зараз майже неможливо”, - каже адвокат Р.Младіча Мілош Шаліч.

10 мільйонів євро, які обіцяли за голову Младіча у Белграді, не дістануться нікому. Як зазначила сербська влада, учасники операції із затримання невловимого генерала виконували свій обов'язок, отож матеріальної подяки за успішний результат не буде.

Незважаючи на стан здоров'я Младіча, сербські служителі Феміди вирішили передати його долю в руки Міжнародного трибуналу у справах Югославії. На генерала у Гаазі чекають вже півтора десятиліття: після Слободана Мілошевича та Радована Караджича черга дати відповідь перед правосуддям дійшла і до Радко Младіча.