Почалося з Юрія Луценка. Найбільш "гуманний" Печерський райсуд столиці відмовив колишньому міністру в клопотанні залучити до справи як захисника народного депутата Геннадія Москаля.

“Так це треба було стільки дві години вам писати оцей кусочок листка паперу?... Ні, так почекайте, а що, не гласність, у нас що не гласність судового розгляду? Хіба винесете мене, я буду тут сидіти”, - каже народний депутат Геннадій Москаль.

Бажання долучити свого однопартійця до захисту Луценко пояснює тим, що саме Геннадій Геннадійович накопав та оприлюднив інформацію щодо темного минулого судді Сергія Вовка, який веде справу екс-міністра. Мовляв, два роки тому прокуратура Києва порушила кримінальну справу проти судді за підробку рішення суду, викрадення цивільної справи та шахрайське заволодіння земельною ділянкою. Примітно, що правдивості цій інформації додає профільний парламентський комітет.

“Скарги в комітеті були, але згідно з Конституцією, статтею 19, що кожен орган повинен діяти в межах своєї компетенції, у межах своїх повноважень ми ці скарги переслали у вищу кваліфікаційну комісію суддів, яка згідно з законом веде розгляд справи щодо суддів”, - каже заступник голови комітету ВР з питань правосуддя Валерій Бондик.

Виходить, що дисциплінарне провадження або вже завершене, або загубилося в нетрях бюрократичної машини. Третій варіант - за сумнозвісним суддею стоїть достатньо впливовий ангел-охоронець. Луценківці вважають, що з Адміністрації Президента. Відповідно, відмови у прийнятті будь-яких клопотань мають політичне забарвлення.

“Ваша честь, користуючись моментом демонструю вам обвинувачувальний вирок імені Генеральної прокуратури України, а також можете тут особисто передивитися список усіх свідків, яких Генпрокуратура опитала по цій справі. Прізвище Москаля серед свідків немає! Тому, вчорашнє недопущення до мого захисту Москаля під тим приводом, що він нібито виступає свідком є черговою брехнею прокуратури, направленою тільки на одне - позбавити мене повноцінного захисту”, - каже екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.

Не в захваті від діяльності судді Сергія Вовка і Юлія Тимошенко.

“Дуже важко, чесно кажучи, усвідомлювати, що українське правосуддя представляють реально такі вовки”, - каже лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

Щоправда, цікавим нюансом є той факт, що за часів прем’єрства Тимошенко саме цей суддя заборонив поширювати недоброякісну рекламу щодо діяльності уряду. До того ж, за призначення Вовка на посаду судді безстроково голосували і парламентські бютівці. Як виявилося, цей аспект діяльності соратників Юля Тимошенко пропустила.

“Я не можу зараз сказати, як вони голосували. Але я зрозуміла ваш сигнал і я обов’язково перевірю”, - каже лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

Цікаво, що до усіх нинішніх судових тяганин волею долі виявився причетний Печерський райсуд столиці. Він призначив розгляд справи екс-генерала Пукача, якого звинувачують у вбивстві Георгія Гонгадзе, у закритому режимі. Він же дозволив поновити кримінальну справу за позовом Леоніда Кучми проти екс-майора Держохорони Миколи Мельниченка, яку порушили ще 10 років тому. Досудовим слідством займатиметься Генпрокуратура.

“Я задоволений тим, що ця постанова про закриття проти мене кримінальної справи вона таки відновлена, але вона ще не вступила в законну силу. Це процесуально дає можливість взагалі в судовому порядку скасувати дану постанову, порушення проти мене кримінальної справи”, - каже екс-майор Держохорони Микола Мельниченко.

Однак хедлайнерське засідання Печерського суду ще попереду.

“Міліцейські кордони, спеціальні огорожі, на Хрещатику нема проштовхнутися. Революція? Ні, суд над Тимошенко”, - каже кореспондент Едуард Ганишевський.

В залі суду ситуація не краща: спека, суперечки, тиснява та штовханина.
Розпочався розгляд справи про газові домовленості 2009-го, посипалися клопотання. Захист Тимошенко вимагав і додаткового часу на вивчення матеріалів справи, і на проведення виїзного засідання з судом присяжних.

“У Вас не має ні досвіду, ні знань, щоб цю справу розглядати. Але Вас спеціально указом навмисно місяць тому перевели до Печерського суду для того, щоб розглядати справи, які є політично замовленими. Я заявляю Вам відвід, бо вважаю Вас маріонеткою Адміністрації президента”, - каже екс-прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко.

На цьому клопотання не закінчилися: захист також заявив про закриття справи та про скасування запобіжного захисту. На додаток ще й про залучення нових захисників, порушенні справи проти слідчого та об’єднання тимошенківських паперів зі справами Діденка, Шепітька та Макаренка. Обтяжений вимогами, суд пішов до нарадчої кімнати. Думав-гадав Родіон Кірєєв більше ніж 6 годин. В результаті задовольнив тільки одне клопотання: допустив до справи одного із запропонованих тимошенківцями захисника. Наступне судове засідання відбудеться 29 червня.