12 вересня міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик підтвердив, що ціна на газ для населення в Україні зросте, і переговори з цього приводу Кабмін уже веде з МВФ.

Читайте також: Україна домовилась з МВФ про ціну на газ, – глава "Нафтогазу"

А головною умовою отримання нового траншу від Міжнародного валютного фонду – є підвищення ціни на газ для населення до ринкового рівня і збалансування держбюджету України, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП.

Заступник керівника Стратегічної групи радників з підтримки реформ (SAGSUR) Павло Кухта у коментарі 24 Каналу пояснив, чому здорожчання ціни на газ є неминучим, а усі пропоновані альтернативи є набагато небезпечнішими, ніж підвищення тарифів.

Гроші МВФ Україні потрібні для уникнення дефолту та економічної кризи у нинішній період пікових боргових виплат – впродовж 2018-2020 років виплати за зовнішнім державним боргом становитимуть приблизно 18,5 мільярдів доларів. Альтернативи всього дві: жорсткий дефіцит бюджету – понад 100 мільярдів гривень або – дефолт,
– зазначив фахівець.

Читайте також: Чому треба підвищувати тарифи на газ та яка від того користь

Кухта пояснив, що дефіцит бюджету означатиме повне згортання державних інвестицій. Не бачити тоді українцям ні нових доріг, ні підвищення зарплат чи соцвиплат. Постраждає також у приватний сектор.

"Приватний бізнес очікує економічний спад внаслідок різкого зниження споживчого попиту та значне погіршення і так вкрай поганих державних послуг. Поліція, "швидка" – зачекайте, що буде, коли в них закінчаться гроші на бензин. Ще гірше – скорочення видатків торкнеться оборонного сектору, а це ризик елементарно програти у війні на сході", – змалював дуже невтішні перспективи Павло Кухта.

Другий песимістичний сценарій, який передбачає дефолт, за словами експерта зачепить кожного без винятку українця.

Через глибоку девальвацію, долар по 40 чи й 50 гривень, стрибок інфляції – десятки відсотків додаткового зростання цін, зростання безробіття,
– зазначив економіст.

Читайте також: Дефолт і "кінець світу": що треба знати, щоб не панікувати

Що таке дефолт?Це стан у кредитних відносинах, коли позичальник не виплачує свої борги або платежі, порушує платіжні зобов'язання позичальника перед кредитором. Дефолтом також називають нездатність проводити своєчасні виплати за борговими зобов'язаннями або виконувати інші умови договору позики.