Про це він розповів у коментарі сайту "24".

Читайте також: Пенсійна реформа: що і коли зміниться для українців

Як відомо дефіцит Пенсійного фонду зараз складає близько 150 мільярдів гривень. Ці гроші, яких не вистачає Пенсійному фонду, додатково надходять з державного бюджету, нагадав Мельничук.

Тому, якщо говорити про підвищення пенсій, потрібно збільшувати наповнюваність Пенсійного фонду, яка, до речі, трохи зросла, але не суттєво. Що стосується державного бюджету – наповнюваність державного бюджету за перший квартал цього року теж більша, ніж передбачалося, – відзначив Мельничук.

Відтак, за його словами, є певні ресурси, які можна перерозподілити, однак, якщо на це буде воля уряду та парламенту – адже лише парламент може перерозподіляти доходи державного бюджету – за таких умов підвищення пенсій стане можливим, наголошує економіст. Це питання економічних розрахунків і політичної волі.

На думку Віталія Мельничука, підвищення пенсій має бути економічно обгрунтованим. Щоб це не залежало від чергового політика, який хоче підняти собі рейтинг на фоні підвищення пенсій. Це має бути процес спокійний і діловий, підсумував експерт.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив про підвищення пенсій для українських пенсіонерів з 1 жовтня цього року. Це має відбутися в рамках ухваленої пенсійної реформи.

Також з 1 жовтня для усіх пенсіонерів може бути скасовано оподаткування пенсій.