Про мобілізацію та демобілізацію

За його словами, суть законопроекті про демобілізацію полягає у тому, що особи, які звільняються зі строкової служби або демобілізуються – попадають у так звану першу чергу резерву. Це спрощує укомплектування військових частин у випадку виникнення безпосередніх підстав – оголошення війни або необхідність у доукомплектуванні частини.

Зміна також полягає у тому, що раніше це був добровільний порядок служби у резерві, а тепер всі особи, які звільняються зі строкової служби чи з мобілізації – обов'язково потрапляють до військового резерву. Таким чином, це збільшує мобілізаційний потенціал нашої армії,
— сказав Полевий.

Рішення про чергову хвилю мобілізації, як він розповів, було прийняте ще в кінці 2014 року. Одна частина військових, яка прослужила вже більше року демобілізується, а їм на зміну приходять знову мобілізовані та навчені військовослужбовці.

Зараз, найбільш актуальною є закупівля озброєнь, оснащення армії весною-літом цього року, оскільки пік загроз припадатиме на перше півріччя 2015 року.

Закони про можливість відкупу від армії мають популістський характер, вважає Полевий. Одним із наслідків прийняття такого закону буде зростання соціальної напруженості.

Про проект "Стіна"

Говорити про те, що можна побудувати фортифікаційні споруди, які забезпечать наш фронт від наступу ворога – недоцільно,
— вважає експерт з національної безпеки.

Ті кошти, за словами Полевого, можна використати на високоточну зброю, на навчання, на обмундирування армії. Абсолютною ілюзією є те, що можна побудувати фортифікаційні споруду, яка зможе перекрити увесь степ.

"Сьогодні зовнішню агресію стримує не наявність фортифікаційних споруд, а наявність озброєних збройних сил, які облаштували свої стандартні позиції", — сказав Полевий.