На заході виступив постійний представник України при ООН Юрій Сергеєв.

“Тисячі кримських татар були вислані, і 40% з них померло у поселеннях в Узбекистані, Казахстані, на Далекому Сході. Але тепер сталася ще одна страшна та трагічна подія - анексія Криму Росією”, - зауважив Сергеєв.

Читайте також: Мітинг зі вшанування пам'яті жертв депортації в Сімферополі [Фото]

За його словами, українська влада стурбована ситуацією в Криму – “залякуваннями, обшуками та придушенням прав кримськотатарського населення в Криму, тим, що лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву заборонений в'їзд до Криму, тим, що заборонені церемонії в пам'ять про жертви депортації”.

Постпред України при ООН додав, що після анексії Криму Росією понад 7 тисяч кримських татар змушені були залишити півострів “через тиск з боку окупантів”.

Українська влада виступає за солідарність між усіма українцями, але агресори намагаються цю солідарність зруйнувати. Однак ми знаємо, що ті, хто ігнорує історичні уроки, будуть покарані,
- заявив Сергеєв.

Нагадаємо, 70 років тому з півострова депортували близько двохсот тисяч киримли. Їх радянська влада звинуватила у співпраці з нацистською Німеччиною. Вшановуватимуть жертв в багатьох містах України та світу.

Декілька тисяч киримли сьогодні пройшли колоною з Сімферополя до селища Ак-Мечеть. Вони несли у руках кримськотатарські прапори та скандували: народ-Крим-батьківщина.

Оскільки нелегітимна влада півострова заборонила 17 та 18 травня проводити масові заходи та мітинги киримли біля мечеті зібрались на молебень

Центр Сімферополя перекритий, по місту всюди розставлені автозаки та БТР-и, дуже багато ОМОН-івців