"Намагання посіяти розбрат між західними союзниками є тактичним маневром, прямо з радянського підручника. Що турбує західних дипломатів, так це можливість більш агресивних дій з боку Росії, як тільки ігри в Сочі закінчаться", - пише The New York Times.

Видання цитує старшого наукового співробітника Інституту міжнародної економіки Петерсона у Вашингтоні Андерса Аслунда, який відкидає військове втручання Росії.

Читайте також: Події у Києві — крайній прояв політичного екстремізму, — посол РФ у США

"Більшість експертів, зокрема і Аслунд, відкидають можливість застосування військової сили, яка включатиме повернення до радянської доктрини Брежнєва", - пише видання.

Так само, на думку Аслунда, малоймовірною є газова війна, проте вочевидь, два інших сценарії вже в дії.

"Що стосується секретних дій, їх за визначенням неможливо довести, але їхнє використання є цілком можливим", - пише видання і нагадує про 36-х протестувальників, які досі вважаються зниклими, і "все це на тлі звинувачень у викраденні і тортурах з боку загадково добре поінформованих головорізів".

Читайте також: Угода про асоціацію України з ЄС — не кінцева мета, — Кетрін Ештон

The New York Times також припускає використання сепаратистських настроїв у Криму.

"Цілком зрозуміло, що Росія буде відігравати певну роль в Україні, явно чи приховано, незалежно від того, що Захід має запропонувати (Україні) в якості допомоги або поради. Ігнорування інтересу Росії щодо майбутнього свого сусіда, тільки зміцнить думку Путіна, що гра за Україну є грою з нульовою сумою", - вважає видання.

Журналісти також вважають, що після ігор у Сочі змагання за майбутнє України продовжиться.

"Всі сторони погоджуються, що ставки високі в тому, що все більше і більше звучить, як зловісне перегравання "холодної війни" … Після закінчення Олімпіади, змагання за майбутнє України все ще триватиме. Питання лише в тому, як лідери в Росії і на Заході вирішать його довести до кінця", - зауважує The New York Times.