"На так званих непідконтрольних територіях розміщені низка великих підприємств, на яких сумарно працює понад 50 тисяч осіб. Тому, як мінімум для цих людей, це буде великим соціальним викликом. Як правило, це містоутворюючі підприємства, та іншої роботи там немає. А враховуючи, що крім працівників металургії, є ще десятки тисяч людей із суміжних галузей, мова може йти про сотні тисяч безробітних", – цитує голову Федерації металургів Сергія Біленького Главком.

За його словами, якщо зараз ці люди залишаться без роботи, їм доведеться шукати інші джерела існування і, можливо, виїжджати з регіону. І потім, після відновлення роботи підприємств, буде складно знайти висококваліфікованих фахівців, які змогли б на них працювати.

Крім того, лідер Федерації нагадав, що підприємства, які розміщені на тимчасово окупованих територіях Донбасу, зареєстровані в Україні і платять всі податки в державний бюджет.

"Якщо ці підприємства змушені будуть припинити свою роботу, це буде відчутний удар для державного бюджету. Крім того, металургійна технологія не передбачає таких процесів, коли виробництво повністю зупинили, а потім відразу запустили. Повторний запуск і вихід на колишні потужності дуже дорого обійдеться країні", – наголосив Біленький.

Він зазначив, що Федерація металургів спільно з галузевою профспілкою мають намір зробити все, щоб захистити підприємства і їх працівників.

"Ми будемо захищати людей, використовуючи всі механізми, які нам доступні як громадській організації. Будемо звертатися до всіх органів влади, щоб не допустити зупинки повідомлення. Зробимо все від нас залежне, щоб донести до кожного чиновника, який впливає на рішення в цій сфері, що подібні недалекоглядні рішення ні до чого доброго не приведуть. Постраждає і держава, і люди", – резюмував металург.