Головні претензії — відсутність системного бачення розвитку галузі, держдотацій, коштів на розвиток шахт, збуту вугілля, невідповідність ціни на вугілля, ситуації на ринку і енерготарифів.

Володимир Березовський, голова теркому ППВП "Селідоввугілля" упевнений, що ситуація з шахтарськими боргами в кінці квітня-початку травня знову загостриться.

"Ми розуміємо, що питання по знаходженню фінансового ресурсу для виплати зарплати шахтарям принципово не вирішені, незважаючи на те, що борги за грудень і січень виплачені. Ситуація заганяється в глухий кут, оскільки у міністра Демчишина немає системного бачення розвитку галузі, а присутній разове затикання шахтарям глотки", — говорить лідер профорганізації, яка налічує кілька тисяч шахтарів.

У ситуації, коли немає держдотацій, на перший план, за його словами, виходить питання підвищення відпускної ціни на видобутий вугілля.

"Вона не може бути 1100 грн/тонна, а, принаймні, повинна бути близькою до тієї цифри, по якій ми купуємо вугілля за кордоном", — упевнений Березовський.

У березні, згідно з даними Державної фіскальної служби, Україна імпортувала вугілля в середньому по $ 114/тонна, що відповідає ціні на рівні понад 2600 грн/тонна.

Роман Сиротюк, колектив якого ще в лютому виступив з ініціативою про проведення об'єднаного з'їзду шахтарів України: "По всій Україні у шахтарів одні й ті ж проблеми: немає впевненості, що буде робота і зарплата, немає держдотації, немає реалізації вугілля, не вистачає грошей навіть на зарплату шахтарям".

Виділення Верховною Радою 400 мільйонів гривень на виплати шахтарям боргів по зарплаті нічого не вирішує, каже він, необхідно, щоб влада, міністерство переглянуло ставлення до вугільної галузі.

"Ну прийняли вони постанову про 400 мільйонів — і що далі? Як може галузь працювати без держдотацій, коли в усьому світі вони є, а у нас скасовані", — підкреслив Сиротюк.

Також як і на сході країни, у Львівській територіальній організації ППВП ключовим питанням, яке має бути розглянуто на об'єднаному з'їзді 21-22 квітня, вважають прийняття невідкладних заходів щодо зупинення знищення вугільної галузі. Лідер організації Олег Турчин вважає також важливою тему встановлення справедливої ​​ринкової ціни на вугілля, яка "повинна бути піднята згідно зростанню тарифів на електрику". Він каже, що з метою повернути вугільникам роботу і гідну зарплату якраз і скликається об'єднаний з'їзд шахтарів.

Лідери профспілкових організацій розуміють, що позиція керівництва галузі веде її до загибелі. Шахтарі мають намір вимагати відставки міністра Демчишина.

Як повідомлялося, рішення про проведення третього об'єднаного з'їзду шахтарів України 21-22 квітня в Києві було прийнято 7 квітня за результатами засідання організаційного комітету представників ППВП і НПГУ. Кількість делегатів від шахтарських колективів складе як мінімум 700 гірників. Попередні об'єднані з'їзди відбулися 1995 і 1998 роках.