Однією з найбільш пивних націй у світі є німці, тож не дивно, що саме вони започаткували найвідоміший і наймасштабніший фестиваль пива — Октоберфест.

За невеликими винятками його з року в рік проводять ось уже два століття — з часу масових гулянь з нагоди весілля баварського принца, майбутнього короля Людвіга.

Щоосені скуштувати пива до Мюнхена з’їжджаються мільйони гурманів, які за два тижні фестивалю випивають до 60 тисяч гектолітрів хмільного напою, з’їдають 700 тисяч курчат і півмільйона порцій традиційних баварських ковбасок.

Та не Октоберфестом єдиним. Великий пивний фестиваль у Лондоні щороку пропонує пивним туристам понад три з половиною сотні сортів справжнього англійського елю та півсотні сортів сидру.

Читайте також: Пивні рекорди: скільки коштувала найдорожча банка пива

На пивний вікенд до Брюсселя охоче з’їжджаються пивомани із сусідніх Франції, Нідерландів та Люксембургу: гостей зустрічають яскравим парадом броварів і, звісно, розмаїттям хмільного напою.

Молодий, але вже популярний чеський фестиваль запровадив для своїх відвідувачів навіть особливу валюту — пивний талер.

Свою екзотику туристи знайдуть на святі броварів у китайському Циндао, наймасштабнішому в Азії, та на Бразильському фестивалі у Санта-Катаріна — з його традиційним пивним марафоном.

За тисячолітню історію пивоваріння люди навчилися не просто пити та смакувати хмільний напій, а й перетворили його споживання на особливий ритуал.

Читайте також: Якими корисними властивостями володіє пиво: досвід предків