Про це в інтерв'ю "Укрінформу" заявив екс-прем'єр Литви, депутат литовського Сейму Андрюс Кубілюс.

"Я навіть не сподівався, що так швидко все просуватиметься, тобто ми вже переходимо від загальної політичної розмови про цей план до конкретики, тобто хто розроблятиме ті чи інші проекти", – розповів литовський політик.

Читайте також: Резолюція європейських політиків: чи реальне прийняття "плану Маршалла" для України

Кубілюс також повідомив, що група литовських та українських депутатів нещодавно разом відвідали Вашингтон, Берлін та Брюссель. Там вони провели інтенсивні переговори з політиками та представниками фінансових інституцій.

У Брюсселі ми настільки просунулися вперед у цьому плані, що почали обговорювати конкретні організаційні питання. Наприклад, хто описуватиме конкретні механізми допомоги, який мандат має отримати Єврокомісія та Європейський інвестиційний банк для того, щоб на своєму рівні працювати над цим планом, що повинен задекларувати Європарламент перед самітом "Східного партнерства", який відбудеться в листопаді,
– почснив екс-прем'єр Литви.

Він також розповів, що ініціативна група намагається використати досвід Німеччини 1947 року. Тоді гроші, які виділялися за "планом Маршала", зосереджувалися, зокрема, у банку KfW (німецький державний банк, заснований у 1948 році як складова частина "плану Маршала").

"Мовиться про те, щоб конкретна фінансова інституція, яка отримає фінанси від ЄІБ чи від інших фінансових установ, змогла надавати ці гроші як кредити малому та середньому бізнесу на набагато кращих умовах у порівнянні з тими, які зараз є в Україні", – зазначив констатував Кубілюс.

Читайте також: Екс-прем'єр Литви розкрив підступний план Путіна щодо України

Він запевнив, що група зараз робить усе можливе, щоб "план Маршала" обговорювався на різних міжнародних форумах від Варшави до Лондона і Брюсселя.

Литовський політик зазначив, шо зараз проведено "дуже вдалу підготовчу роботу", яка дає можливість сподіватися на обговорення плану на cаміті "Східного партнерства" в листопаді у Брюсселі.

Нагадаємо, в березні політики та експерти з Литви підготували два документи, які передбачають допомогу для України на двосторонньому та на міжнародному рівнях. Документи неофіційно називають "планом Маршала" для України.