Парламент в облозі

Опозиційні депутати заблокували трибуну і президію Верховної Ради. Зранку спікер Володимир Рибак відкрив засідання лише на хвилинку. Вечірнє засідання парламенту так і не відкрили.

Опозиціонери вимагають відправити у відставку главу МВС Захарченка, звіту Генпрокурора Пшонки, а також розпустити "Беркут", розслідувати дії силовиків під час масових акцій протесту.


У Партії регіонів заявили, що вони готові створити комісію щодо розслідування дій силовиків. За словами нардепа-регіонала Володимира Макеєнка, його партія готова виконати вимоги опозиції, аби мати змогу прийняти державний бюджет на 2014 рік.

Натомість лідер УДАРу ВІіталій Кличко заявив, що опозиція планує знайти компроміс із владою, аби до четверга розблокувати парламент і обговорити бюджет на 2014 рік. Втім, політик наголосив, що опозиція готова дискутувати щодо бюджету, та не має наміру за нього голосувати. Адже за словами опозиційного депутата Андрія Павловського, державний бюджет у теперішньому вигляді стане трагедією для найбільш незахищених верств населення.


Розсварена “Батьківщина”

Народний депутат Анатолій Гриценко повідомив, що виходить з фракції ВО "Батьківщина" через те, що не може впливати на рішення фракції. Про це політик написав на своїй сторінці у Facebook.

Лідер фракції "Батьківщини" Арсеній Яценюк прокоментував рішення Анатолія Гриценка. У "Батьківщині" очікують, що Гриценко складе мандат. Арсеній Яценюк вважає, що "засліплення особистими амбціями шкодять командній боротьбі".

Натомість, на думку члена "Батьківщини" Андрія Шевченка, "вихід Гриценка з фракції ослаблює і "Батьківщину", і його".


Пізніше Гриценко заявив журналістам, що не відмовлятиметься від мандата депутата і продовжуватиме виконувати програму опозиції.

Увечері депутат Анатолій Гриценко в ефірі "Громадського ТБ" розкритикував лідера "Батьківщини" Арсенія Яценюка. За словами Гриценка, оточення Арсенія Яценюка контролювало переговори силовиків до розгону Майдану 30 листопада.


Луценкові стало краще, журналісти знайшли відео його побиття

Журналісти знайшли відео побиття Юрія Луценка перед Святошинським райвідділом. Його оприлюднили в прямому ефірі "Громадського телебачення". На відзнятих відеокадрах видно, як хтось з боку бійців спецпідрозділу наносить удар Юрієві Луценку.

Полковник "Беркута" Сергій Кусюк на питання журналістки "5 каналу", чи вважає він адекватними дії силовиків стосовно екс-глави МВС Юрія Луценка, відповів, що не знає, хто це.


Президент клініки "Борис" Михайло Радуцький розповів, що аналіз на вміст алкоголю в крові екс-міністра Юрія Луценка взяли для того, щоб визначитись із правильним лікуванням.

Сьогодні побитого Юрія Луценка у лікарні провідали посли США, Євросоюзу, Швеції та Німеччини. Після цього дружина Юрія Луценка Ірина повідомила, що стан здоров'я її чоловіка покращився.

Віце-президент Європейської народної партії і член Європарламенту Яцек Саріуш-Вольські засудив побиття екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, яке відбулося під Києво-Святошинським судом 10 січня.


Табу на Межигір'я

Сьогодні у Нових Петрівцях біля так званого Нижнього в'їзду в резиденцію Януковича мали встановити народний блок-пост. Втім, по дорозі до резиденції активістів кілька раз зупиняли працівники ДАІ.

Автомайданівці на повороті з головної траси в бік в'їзду до резиденції президента “Межигір'я” вимагали від Президента Януковича відмовитися від кортежу.

Автомайданівці встановили блокпост в Нових Петрівцях, та потрапити до резиденції Межигір'я автомайданівці не змогли. Суд заборонив активістам наближатися до президентської резиденції. Відповідне рішення зачитав представник виконавчої служби кільком десяткам мітингувальників на під’їзді до села Нові Петрівці.


Два мітинги в одній столиці

У столиці ж сьогодні мітингували як прихильники євроінтеграції, так і прихильники влади.

Зокрема, тисячі людей мітингували на підтримку влади в Маріїнському парку в Києві. Вони виступають за прийняття на цьому пленарному тижні державного бюджету на поточний рік. Згодом антимайданівці перебазувалися під Верховну Раду. До них приєдналися чорнобильці та афганці, які вимагали збільшення соціальних виплат.

Натомість євромайданівці відсвяткували Маланку. За традицією, "маланки" бігали серед людей і робили їм шкоду. Міфічні герої чіпали майданівців за ноги і випрошували грошей. Увечері на Майдані Незалежності в Києві зібралося близько 10-ти тисяч мітингувальників.