США активно входили в ядерну еру. Винаходи, які колись можна було зустріти лише в романах фантастів, з'являлися на прилавках магазинів. Ідея про камеру, яка б одразу проявляла та друкувала фото, переслідувала винахідника з дитинства. Після численних експериментів Ленд зміг розробити формулу миттєвої проявки.

Перша камера коштувала 89 доларів 95 центів — цілком доступна ціна для країни, де середня зарплата перевищувала дві тисячі доларів на місяць. В перерахунку на теперішні ціни Polaroid зразка 1949 року коштував близько 800 доларів.

Камера продавалася разом зі спеціальною касетою. Всередині був фотографічний матеріал — суміш певних реактивів та спеціальний папір, які після реакції давали позитивний знімок на паперовій підкладці.

Новинка миттєво завоювала любов американців. Адже тепер не треба було годинами чекати проявлення плівки та друку зображень. Покупців не відлякувало навіть те, що зображення часто виходило розмитим, знімки були виключно одного розміру, а камера важила кілька кілограмів.

Вдала маркетингова стратегія та постійне оновлення асортименту створили стабільний попит на "Полароїди". Компанія динамічно розвивалася та з кожним роком завойовувала нові ринки. Polaroid навіть почали випускати наприкінці 80-х за ліцензією в СРСР.