Таку думку сайту "24" висловив директор Центру дослідження громадянського суспільства Віталій Кулик, коментуючи рішення верховного суду РФ щодо українських громадян Миколі Карпюку та Станіславу Клиху.

Обмін відбувається не за якоюсь логікою, а виходячи з того, чи є якась зручна політична кон’юнктура для Москви,
– говорить Кулик.

Щодо поїздки Надії Савченко в Москву на судове засідання для підтримки Карпюка і Клиха, то, на думку політолога, вона бачить себе альтернативним переговірником в питанні звільнення заручників. Савченко сподівається, що в Москві може бути зручним переговірником. За словами Кулика, вона буде нав’язувати українській стороні певну логіку цих обмінів.

Але це непросто – взяти і всіх обміняти. Потрібна процедура, яка передбачає особливе розслідування, розгляд питань, пов’язаних з оперативно-пошуковою діяльністю, з вироками суду. З тим, що ми не можемо видавати Росії небезпечних злочинців, які брали участь у знищенні мирного населення або завдали величезних збитків Україні,
– наголошує Кулик.

Савченко, вважає він, втручаючись в цю ситуацію, фактично провокує і суспільство, і українську сторону на те, щоб ми виводили питання обміну полонених у формат хаотичної діяльності. Бо невідомо хто конкретно займатиметься обміном полонених.

"Були і Юрій Тандіт, і Віктор Медведчук, і Ірина Геращенко. Хоча є певна група людей, яка саме на це уповноважена. Тому Савченко більше грає деструктивну роль", – переконаний експерт.

За словами Віталія Кулика, в Україні є російські громадяни, на яких можна було б обміняти Карпюка і Клиха. Однак, зауважує він, такий обмін відбуватиметься тільки в пакеті з Олегом Сенцовим і Олександром Кольченком.

Для Клиха і Карпюка єдиним варіантом є тільки обмін. Ніякі особливі рішення чи апеляції не будуть працювати. Але в пакеті з Сенцовим і Кольченком. Клих і Карпюк є не настільки цінними для Росії, як Сенцов. Але звільнення Сенцова може стати відправною точкою для повернення інших політв’язнів,
– переконаний Віталій Кулик.

Нагадаємо, Миколу Карпюка та Станіслава Клиха верховний суд Чечні 26 травня засудив до 22,5 і 20 років ув'язнення відповідно за те, що вони нібито наприкінці 1994 – початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі озброєних формувань самопроголошеної республіки Ічкерія. Обидва заперечують всі обвинувачення, Клих заявляє, що взагалі ніколи не був у Чечні. Верховний суд РФ 26 жовтня підтвердив вирок українцям.

Більш детально про звільнення українських заручників читайте в матеріалі: Звільнення заручників Кремля: зрозуміло про шанси і способи повернення українців