Лише з початку курортного сезону довелося рятувати зо два десятка таких плавців.

“Матрац при сильному вітрі спрацьовує як вітрило, краї піднімаються, і його несе в море буквально на очах, на 200-500 метрів за лічені хвилини”, - каже начальник прес-служби ГУ МНС України в АРК Володимир Іванов.

На рятувальній станції в Алушті таких плавців виловлюють чи не щодня. Головна їхня помилка - переоцінка власних можливостей. Непідготовленій людині не під силу допливти до берега під час сильного вітру чи шторму. До того ж чимало ідуть купатись напідпитку й частенько засинають на матрацах.

“Своїми силами людина вже не зможе вибратися, якщо людина ще з матраца впаде, то вже не дожене його ніколи. Дуже важко буде з такої відстані доплисти до берега. Більшість випадків, коли люди сильно втомлюються, не допливають до берега та тонуть”, - каже начальник відділення водолазно-рятувальних робіт Максим Чабанов.

За підрахунками рятувальників, в середньому на одному пляжі 10% відпочиваючих йдуть у море саме з матрацами.

“Вітром віднесло далеко на матраці, не розрахував, вітер різко піднявся”, - каже відпочиваючий Сервер.

“Я сама плаваю. На матраці не дуже подобається, мені простіше самій”, - каже відпочиваюча Олена.

“Вони не призначені для води, навіть на коробках пише, на стоячій воді можна, а так ні”, - каже відпочиваючий Владислав.

За минулий рік врятували півтори сотні плавців на матрацах, ще трьох людей не знайшли й досі. Ялта, Алушта та Євпаторія - міста-лідери за статистикою легковажних відпочиваючих.