Через майже півторамісячну невизначеність статусу їхнього батальйону і юридичну казуїстику довести, що вони є учасниками і постраждалими в АТО, буде досить складно, кажуть бійцям юристи.

На той момент, коли бійців доправили до лікарні в Дніпропетровську, їхній батальйон не мав ніякого статусу. Лише за місяць, коли поранені все ще були на лікуванні, "Донбас" склав присягу на вірність українському народові й офіційно став підпорядкованим Міністерству внутрішніх справ України. Відтак кілька добровольців "Донбасу" опинились у "підвішеному стані".

Однак чоловіки сповнені рішучості довести свій статус і домагатись його для інших учасників АТО, які опинились в схожій ситуації.

За словами одного з бійців, вступити зараз до лав Національної гвардії для них – не проблема, однак хвилюються, що цим кроком перекреслять свою давнішню участь у батальйоні і поранення.

Читайте також: Якщо влада і народ не будуть разом – це закінчиться великою бідою, — Семенченко

За словами правозахисників, довести участь в АТО в умовах, в яких опинились добровольці, буде непросто.

Вже кілька місяців ми займаємося питаннями бійців, і єдине, що чуємо від влади: ніхто до війни готовий не був, тому законодавчої бази для добровольчих батальйонів у нас немає. Зміни, внесені в закон про статус ветерана війни, не стосуються статусу добровольців. Немає переліку документів, які бійці повинні зібрати, щоб отримати статус учасника бойових дій або інвалідність. Нормативна база у нас недопрацьована і практично відсутня. Законів немає, нас ганяють з одного кабінету в інший,
— сказала юрист Юлія Пашковська.

Між тим бійці добровольчих батальйонів з невизначеним статусом гуртуються в нове громадське об’єднання «Національна дія». Разом, кажуть, домагатимуться, аби держава звернула увагу на їхні проблеми.

До слова, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив про забезпечення військ, і наголосив, що територіальна оборона дуже погано забезпечена.