Коли Порошенко ввів у дію рішення РНБО про блокування соцмереж "Вконтакте" та "Одноклассники" та інших російських ресурсів на території України, це було схоже на черговий приклад схильності країни наслідувати гірші російські звички і вчинки, хоча сама Україна вважає, що стала членом європейської спільноти, йдеться у блозі Бершидського на Bloomberg.

Читайте також: Порошенко забороною російських сайтів увів Україну в "закритий клуб", – Le Temps

"По-перше, країни Євросоюзу не блокують інтернет-ресурси, а Україна прагне колись вступити в ЄС. Схожість із російськими методами також викликає тривогу, і багато хто ставить питання про те, чим Україна відрізняється від Росії, якщо вона вдається до таких же методів", – зазначається у матеріалі.

По-друге, такого роду санкції навряд чи нашкодять російським компаніям, йдеться далі. Цей ринок настільки бідний, що Яндекс і Mail.Ru Group, яка володіє зареєстрованими на західних біржах сервісами ВКонтакте і Mail.Ru, в один голос оголосили, що рішення Києва не позначиться на їхніх звітах про прибутки і збитки. А ось українські користувачі постраждають більше, вважає автор публікації.

Їх також цікавить мотивація Петра Порошенка щодо цієї заборони. "Для президента України російські мережеві платформи – це ворожі засоби масової інформації, а не об'єктивні інформаційні ресурси. У чомусь він має рацію", – йдеться у блозі.

І хоч заборони на будь-які інформаційні платформи в будь-якій країні гідні осуду, але засуджувати варто і сумнівні претензії цих платформ на нейтральність. Порошенко своїми незграбними діями спробував вивести російські платформи на чисту воду,
– робить висновок Бершидський.

Читайте також: Чи правильне рішення про закриття сайтів "ВКонтакте" і "Однокласники": думка експерта

Нагадаємо, 16 травня в Україні заборонили соцмережі "Вконтакте" та "Однокласники" та інші російські ресурси терміном на 3 роки. 17 травня декілька українських провайдерів вже почали блокувати доступ до російських соціальних мереж.