Як зазначає прес-служба глави держави, цей документ від 28 грудня №78-VIII передбачає комплекс заходів для посилення фінансової спроможності банківської системи України. Зокрема, віднині банки, які за результатами діагностичного обстеження потребують додаткової капіталізації, зобов’язані забезпечити капіталізацію/реструктуризацію у визначеному Національним банком розмірі.

Законом визначені також умови та шляхи участі держави у капіталізації банків, спрощений порядок проведення процедур, пов’язаних із капіталізацією та реструктуризацією банків.

Читайте також: За рік українці забрали з банків майже третину депозитів

Зафіксований обов’язок Національного банку України віднести банк, який не надав прийнятну програму капіталізації або план реструктуризації, або учасники якого неспроможні забезпечити належний рівень капіталізації, до категорії неплатоспроможних.

Віднині законодавчо закріплений мораторій на розподіл чистого прибутку банку та викуп банком розміщених ним акцій.

Закон прийнятий на виконання зобов’язань України за Меморандумом про економічну та фінансову політику, укладеним в рамках спільної з Міжнародним валютним фондом програми “stand-by” щодо підтримки економічного зростання через посилення фінансової стабільності країни шляхом підвищення рівня капіталізації банків та проведення реструктуризації банківського сектора.

Нагадаємо, Національний банк України визнав системно важливими вісім банків: ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК", АТ "Ощадбанк", АТ "Укрексімбанк", АТ "Дельта Банк", АТ "Райффайзен Банк Аваль", ПАТ "УКРСОЦБАНК", ПАТ "Промінвестбанк", АТ "СБЕРБАНК РОСІЇ".