Про це у своїй статті на сторінках The Guardian пише Саймон Тісдолл.

Він зазначив, що політична боротьба за сфери впливу, брязкання зброєю, шантаж за допомогою поставок газу і обмін жорсткими дипломатичними нотами повернули Європу до "старих добрих часів конфронтації з радянською Росією".

Як зазначається в статті, недотримання російським президентом мінських угод викликало напругу у всій Європі. Водночас, незважаючи на обвал цін на нафту та економічні проблеми Росії, Путін все одно розпорядився оновити ядерний арсенал, а російський військовий бюджет в 2014 році склав 70 мільярдів доларів — більше на армію витрачають тільки США і Китай.

Цього року Кремль збільшив ці витрати до 84 мільярдів. Міць російської армії зростає в той час, як населення бідніє,
— підкреслив Тісдолл.

Як додав автор статті, Путін вважає своєю країною швидше жертвою, ніж агресором. На його думку, Москву образили ще в 1989 році, коли була зруйнована Берлінська стіна, а через два роки СРСР розпався. Він наполягає, що НАТО обіцяв Росії не розширюватися на Схід, хоча насправді існування такої обіцянки дуже сумнівне.

"На думку президента Росії, розширення НАТО, підкріплене приєднанням країн Центральної та Східної Європи до Європейського Союзу — це інспірована США спроба "викинути" Росію з її традиційних "зон впливу", — йдеться в статті.

Путін вважає себе краще за всіх. У своїх очах він сильний, захисник традиційних, патріотичних і національних традицій. Він захисник релігії та традиційної сексуальної орієнтації. Цей спадок він отримав не від марксизму-ленінізму, а від імперіалізму. Путін хоче влади для себе і своєї країни. Можна сказати, в Росії з'явився новий цар,
— підсумував Тісдолл.

Тим часом колишній Генеральний секретар НАТО Джордж Робертсон заявив, що анексії Криму і конфлікту на Донбасі можна було б уникнути, якби Україна не відмовилася від свого ядерного арсеналу, підписавши Будапештський меморандум.