При цьому, за їхніми підрахунками, формування прозорих відносин на ринку земельних ресурсів дозволить збільшити прибутковість сільського господарства України до 70 мільярдів гривень проти нинішніх 5 млрд.

“Отримувати не 30 центнерів врожайності з гектара, а 70-80 як це в Європі. І тоді буде інтерес, тоді буде дешевизна, тоді потягнеться капітал оборотний, основний до землі і так далі“, - каже академік НААНУ Петро Саблук.

На сьогодні земельний капітал у аграрному секторі становить 710 млрд. гривень, при цьому, за словами фахівців, з них 400 млрд. це так званий “мертвий капітал“. Відтак сформувати ринковий оборот капіталу практично неможливо, бо в країні відсутня система гарантування прав на землю.

“Якщо ми її не вибудували, про який оборот прав чи ділянок ми можемо говорити? Якщо ризики такі великі. В мене по експертних оцінках оця ланка реалізована на 35%, а 65% ще треба реалізувати“, - каже директор НДІ економіки та екології природокористування Антон Третяк.

Нагадаємо, раніше, Президент Віктор Янукович зазначив, що з наступного року в Україні запрацює ринок землі. На його думку, земельна реформа, в першу чергу, буде спрямована не на те, щоби продавати землю, а на те, щоб зробити її товаром.