Альтернатива - тара з органічної сировини. Адже яскравий поліетиленовий пакет після виконання своєї недовготривалої функції стає сміттям, яке залишається навіки.

“Попавши на звалище, пакети у кращому випадку просто-напросто розкладаються протягом сотні років. В гіршому випадку, згорівши, поліетилен викине у повітря дуже багато токсичних речовин, які супроводжуються викидом в атмосферу діоксинів та інших канцерогенів, які дуже шкідливі для здоров’я та для навколишнього природного середовища”, - каже заступник начальника облуправління охорони навколишнього середовища Петро Кульба.

“Кількість цих торбинок є справді величезна, люди розуміють, що воно вже є загрозливим. Говорити про те, що кінець світу прийде у вигляді викиненого пластикового пакету, якось некоректно, хоча цілком може бути. Бо саме такими способами і стається кінець світу”, - каже письменник Тарас Прохасько.

У Івано-Франківських супермаркетах та на продуктовому ринку роздали 10 тисяч спеціально виготовлених паперових пакетів. На них надрукували тематичні поради та гасла. Реагують на таке нововведення по-різному.

В принципі, мені байдуже, у що запаковують. Мені зручно і в поліетиленові, і в паперові

Краще ці, але то ще трохи зарано, мені здається. До Європи нам ще далеко.

Організатори акції наголосили, що не мають на меті повністю вивести пластик з кругообігу. А лише обмежити та запровадити раціональне використання поліетиленових пакетів.