У документах, які оприлюднила міжнародна громадська організація «Антивірус», йдеться про те, що у постанові Національної академії медичних наук України від 13 березня 2012 року мова йде про виконання доручення Кабінету міністрів про виселення з Києво-Печерської лаври суб’єктів господарювання, діяльність яких не пов’язана з діяльністю монастиря та Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

"Бюро президії Національної академії медичних наук України прийняло постанову протягом двох тижнів виписати і надалі не проводити госпіталізацію хворих у відділення вірусних гепатитів і нейроінфекцій клініки Інституту, а за необхідності — перевести хворих до установ охорони здоров’я Києва", — йдеться у документі.

"За результатами розгляду пропозицій МОЗ Україні відділення СНІДу з палатою інтенсивної терапії розмістити на базі клінічної лікарні нафтопереробної промисловості МОЗ до 20 травня 2012 року", — сказано в документі, на який посилається УНІАН.

Подбали про медиків
У постанові дається доручення директору Інституту ім. Громашевського Віктору Марієвському не допустити звільнення або скорочення працівників відділення вірусних гепатитів і нейроінфекцій клініки на період капітального ремонту нового приміщення.

Також буде розглянуто пропозицію Головного управління охорони здоров’я Київської міськоїадміністрації "щодо тимчасового працевлаштування працівників відділень вірусних гепатитів та нейроінфекцій клініки Інституту в лікувально-профілактичних закладах міста Києва".

Будівлю віддадуть УПЦ (МП)
Голова МГО "Антивірус" Максим Борисовський повідомив,що після виселення хворих будівлю віддадуть Українській православній церкві Московського патріархату.

"Сьогодні нам подзвонили з Печерської Клініки Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Громашевського і повідомили, що до кінця цього тижня лікарів, що працюють в цій лікарні, зобов’язали виписати всіх хворих. Після виселення будівлю віддадуть Українській православній церкві Московського патріархату", — сказав Максим Борисовський.

Він повідомив також, що життя усіх хворих "під питанням, бо багато хто з них прийшов саме в цю клініку, як в останню інстанцію".

«Натомість дають “убите” приміщення на вулиці Галицькій. Там потрібно робити капремонт. Згідно постанови, всі хворі (110 ліжок) будуть виписані або при необхідності розподілені по лікарнях м. Києва і поміняють своїх висококваліфікованих лікарів на ... . Тобто життя цих хворих під питанням, бо ж багато хто прийшов саме в цю лікарню як в останню інстанцію».
— Голова МГО «Антивірус» Максим Борисовський.

"Кращий колектив лікарів-професіоналів в Україну викидається на вулицю. Таким чином, головний штаб з боротьби зі страшними захворюваннями людства просто обезголовлюють. Це прямий удар по населенню всієї країни, адже епідемія зростає, не дивлячись на зусилля, які робляться", — підсумував Максим Борисовський.

Сухі цифри

360’000
людей в Україні хворіють на ВІЛ/СНІД

2’175’000
людей в Україні хворіють на гепатит B і C

3’735
людей в Україні померли від ВІЛ/СНІД за 2011 рік


Варто зауважити, що наведені дані — офіційна статистика, яка часто в кілька разів менша за реальні цифри.

Будівля збудована на кошти городян
Голова "Антивірусу" нагадав, що клініка, яку переносять на околиці столиці, — провідна в Україні з лікування гепатиту, ВІЛ/СНІДу та інших вірусних захворювань.

«Згідно документальним джерелам, нинішній будинок клініки побудований за межами території Києво-Печерської лаври та Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника в 1911 році на пожертвування городян в якості міської лікарні і ніколи Лаврі не належала».
— Голова МГО «Антивірус» Максим Борисовський.

"Наша громадська організація "Антивірус" ініціювала збір підписів серед глав Громадських організацій під зверненням до МОЗ, Київської міської державної адміністрації та Президента України", — підсумував голова МГО "Антивірус".

Виселити хотіли давно
"Спроби виселити клініку розпочалися ще в 2010 році, тоді активісти, пацієнти і лікарі домоглися відстрочки переселення", — повідомляє Києвське відділення ГО "Люди, які живуть з ВІЛ".

"Згідно з протоколом Нацради під головуванням Миколи Азарова від 27 вересня 2011 року, Міністерству охорони здоров’я України, Національній академії медичних наук і Київміськадміністрації було доручено вжити заходів з підготовки приміщень для відселення структурних підрозділів ДУ "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського" до 1 червня 2012 року", — повідомляють у ЛЖВ.