Від антикварних фотокамер до радянських зенітів та надсучасних цифровиків. В його студії і виставковому центрі столиці є все, про що мріють фотографи всіх часів. Роман Ніколаєв – автор численних світлин, серед яких і сотні портретів героїв сучасної російсько-української війни.

Військові дружньо називають його дядя Рома. Вперше на фронт він потрапив, ще на початку війни – в одне з найнебезпечніших на той час місць – селище Піски, під самим Донецьком.

Дядя Рома постійно експериментує. Останнім часом захоплюється технікою, яку використовували у позаминулому столітті. Старовинна камера, замість карти пам’яті, скло, вкрите сріблом. Скляну пластину спочатку поливають реактивами, потім ретельно миють холодною водою. Складність такої техніки, що дубль всього один, та й відредагувати таке зображення неможливо.

Читайте також: В Авдіївці встановили особливий пам'ятник полеглим українським воїнам

Портрети українських героїв авторства Дяді Роми відомі чи не на весь світ. 64 обличчя відібрали для публікації в американському виданні Washongton Post. Більшість з них нагороджені найвищим волонтерським орденом "Народний герой". Ці ж фото у липні цього року мали побачити і учасники саміту G-20 у Мюнхені.

Це була приватна ініціатива. Під час саміту G-20 виявилось, що один борд був вільний, за нього заплатили 300 євро за три дні. Все це спеціально було зроблено, щоб побачив Путін,
– сказав фотограф Роман Ніколаєв.

Та Путін обличь українських героїв так і не побачив. Роман Ніколаєв – не лише фотограф. Завдяки його ініціативам з 2014 року вдалося зібрати мільйони гривень на допомогу українській армії. Зараз – каже дядя Рома – допомагати важче, бо від війни люди втомилися. Сам буде і далі знімати та чим може допомагати