Зокрема, замість звинувачень на адресу Києва – лунали заклики до миру.

Я дуже сподіваюсь, і впевнений, що рано чи пізно незабаром у нас пройде нормалізація стосунків з Україною. Це буде корисно і для розвитку російсько-українських,комерційних зв’язків на майбутнє.

Правда, повернути Крим – в обмін на "нормалізацію" – Путін не планує. Навпаки, гордо звітує про російське господарювання. У найближчі дні півострів повністю переходить на російський газ, і вже незабаром там почнуть будувати дві електростанції.

Юридично і економічно це складно – така швидка інтеграція. І далеко не все залежить з боку Федерації. РФ ці гроші (для інтеграції, – 24) надає. Треба ще грамотно ними розпорядитись вчасно, ефективно і раціонально. І тут навіть для місцевої влади є проблема, бо людям складно зрозуміти – як ці процеси мають вписатись у російське законодавство. Для того, щоб це все зрослось. Цей процес відбувається. До слова, відбувається хорошими темпами

Що ж до війни на сході України, Володимир Путін не бачить альтернатив ні Нормандському формату, ні мінським переговорам. Тільки скаржиться, що вони ідуть надто мляво.

Читайте також: Путін знайшов "крайніх" у війні на Донбасі

Добре було б досягти того, щоб на Донбасі не сприймали українську армію окупантами.

Щоб переговори йшли краще, обмовився глава Росії, треба зробити обмін військовополонених за формулою "всіх на всіх". Формально це й прописано в мінських протоколах. Однак, Путін хоче, щоб з тюрем випустили й тих, хто був уже засуджений.

Є значна кількість осіб, які перебувають у в'язницях України і яких українська влада вважає законно засудженими і не бажає включати в список на обмін. Ось і проблема.

Поки цю умову не виконають, – натякає Путін, – Україні не бачити на волі її політв'язнів.

Скажіть, будь ласка, що нам робити, якщо кінорежисер – це доведено в суді – готувався до вчинення терористичних актів? Його відпустити тільки через те, що він режисер?

Читайте також: Геращенко відреагувала на гучну заяву Путіна про обмін полонених

На завершення Володимир Путін привітав безвіз між Україною та ЄС. Мовляв, кордони в Європі – анахронізм. Втім, і тут не втримався від порад. Каже, разом із безвізом українцям треба дати право працювати в ЄС, інакше чимало людей перетворяться на нелегальних трудових мігрантів.

Але наскільки мені відомо, мова йде про можливість надання віз без права на роботу. То виникає запитання – чи збільшиться потік робочої сили з України у Європу. Звісно збільшиться, в нас у Росії тільки, за попередніми даними, працює 3 мільйони українців. Якщо у Європі буде відкритий безвізовий режим і якщо там заробляють трохи більше – звичайно навіть люди з Росії спробують переміститись туди. Буде серйозне навантаження на ринок праці.

Нагадаємо, російський президент Володимир Путін 23 грудня уже традиційно зібрав журналістів для передноворічної прес-конференції. В соцмережах юзери саркастично відреагували на заяви Путіна.

ТИМ ЧАСОМ...
Трамп похвалився "теплим" листом від Путіна

Новоспечений президент США повідомив, що отримав "найтепліші привітання" від глави РФ.