Про те, що вона залишає своєму наступникові, Гонтарева написала у колонці для видання "Новое время".

Багатьох людей, яким я вдячна, я ніколи не бачила: можу лише здогадуватися, хто наприкінці 2014 року запустив проект Save Gontareva, під яким з'явилося понад 1000 лайків у морі загальної ненависті,
– написала вона.

Глава НБУ каже, що так, напевно, й не дізнається ім'я людини, "котра в розпал війни та фізичного знищення нашої промисловості на сході країни написала: "Гонтарева винна в падінні гривні не більше, ніж стюардеса в катастрофі літака".

Згадує, що коли прийшла на посаду, то побачила "і порожній казначейський рахунок уряду, і стомільярдну дірку в НАК "Нафтогаз", і величезну кількість смертельно хворих банків".

Читайте також: Що означає відставка Гонтаревої та чого очікувати далі?

За словами Гонтаревої,макроекономічну ситуації в Україні вдалось стабілізувати завдяки МВФ, Світовому банку, ЄБРР, Європейському Союзу та Американському уряду.

Свою місію вона називає завершеною.

"Всі завдання, які я поставила перед собою, виконано. Країна перейшла на гнучкий валютний курс та започаткувала нову монетарну політику інфляційного таргетування. Ми очистили банківську систему від неплатоспроможних банків та посилили її стійкість. Більше того, повністю трансформували Національний банк у потужну модерну інституцію, перебудувавши всі внутрішні процеси", – каже очільниця НБУ, запевнивши, що для її наступника також знайдеться достатньо завдань.

Це і проект щодо відновлення кредитування, і проект роботи з проблемними активами, і величезний всеохопний проект cashless economy. Це проект нового валютного регулювання, розвитку інфраструктури та інструментарію ринку капіталу та багато іншого,
– почала перелік Валерія Гонтарева.

Вона закликала свого наступника якомога швидше розпочати впроваджувати спільно з Мінфіном нову стратегію державних банків і називає це однозначним пріоритетом на 2017-й рік.

Гонтарева каже, що на цій посаді її повинен змінити "професійний незаангажований банкір-технократ" і радить йому не розгубити нову команду НБУ, а триматись за неї міцно, як за 500 спартанців.

Читайте також: Хто замінить Гонтареву: депутат назвав кандидата на посаду голови НБУ

"Лишився найвідповідальніший фронт – боротьба проти народних депутатів-популістів, які намагаються переписати Закон "Про Національний банк України". Боротьба проти безграмотних функціонерів і псевдоакадеміків, які свідомо чи ні підігрують політикам-популістам", – резюмувала Валерія Гонтарева.

Нагадаємо, на початку квітня Валерія Гонтарева оголосила, що подає відставку з посту глави НБУ і 10 травня спливає її останній день роботи на посаді.

Президент Петро Порошенко поки не оголосив, хто стане її наступником, проте цю посаду пророкують голові правління Райффайзен Банку Аваль Володимиру Лавренчуку.