"…Я був членом робочої групи. Сьогодні вперше скажу вам, що був проти, щоб слідство пішло суто в вертикаль підпорядкування судової системи. Я говорив і повторюю, що повинні зберегтися: процесуальні повноваження прокурора з функціями нагляду, слідчий з процесуальними повноваженнями, суддя з повноваженнями судового розгляду і слідчий суддя", - зазначив Віктор Пшонка в інтерв’ю "КП".

Він додав, що ці моменти у новому кодексі вдалося зберегти. Крім того, Пшонка зізнався, що відчув певне занепокоєння новим КПК.

"Не приховую, мене турбує, як спрацює кодекс, чи виконається головне: рівність захисту й обвинувачення. Вважаю, що у нас достатньо професійного багажу, щоб відмовитися від старих стереотипів. Раніше прокурору було простіше: написав доручення - і все. А сьогодні він за всі ці доручення несе відповідальність", - пояснив Генеральний прокурор.

Нагадаємо, сьогодні набуває чинності новий КПК. Повноваження прокурорів, згідно з документом, значно розширюються. КПК також передбачає створення Державного бюро розслідувань.