Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Чому питання Криму та Донбасу є розділеними в законі щодо реінтеграції: пояснення Геращенко

У 2014 році Путін готував цей план як план капітуляції України, за мовчанки ЄС, в якому ключовим було зупинити гарячу фазу конфлікту. Він вимагав пріоритетності політичного блоку, малюючи війну на Донбасі як виключно внутрішню українську проблему, громадянський конфлікт, що тіпа "ріспублікі" повстали через "притіснєнія" російської мови та вимагають більшої децентралізації й самостійності. Для європейців важливо було припинити військові дії та вбивства ціною України.... Україні було найважче. Донбас заливало кров'ю.... Йшлося про збереження Держави, бо ж метою Путіна був не Донбас, а Київ , Україна. Йшлося про українських солдатів і цивільне населення, яке на Донбасі в ті дні жило в бомбосховищах. Нам вдалося закласти в мінські угоди ключові позиції для збереження держави: виведення іноземних військ і техніки; відновлення контролю над українсько-російським кордоном. Так, в угодах є політичний, болючий для Києва, блок, але таким є компроміс і такі тоді були обставини,
– стверджує нардеп.

Також Геращенко нагадала, що саме після підписання Мінських угод було запроваджено санкції проти Кремля, які у підсумку "реально вдарили по економіці агресора, призвели до падіння курсу рубля, заморозили доступ країни-негідниці до нових технологій, європейських і американських банківських кредитів.

"У риториці та заявах лідерів ЄС і США, в рішеннях Єврокомісії та американської адміністрації щодо санкцій звучить одне та ключове: санкції триватимуть до повного виконання мінських домовленостей! До повного! Аж до відновлення контролю над українсько-російським кордоном!" – зауважила член гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.