Про це у своїй статті для сайту "24" пише Наталія Лебідь.

Цього року, описуючи урочистості, підготовлені до 9 травня, російські медіа уникали публікації переліку високопоставлених гостей, запрошених з цієї нагоди до Москви, зазначає авторка.

"2015 рік – рік 70-річчя завершення Другої світової війни – став для Путіна тотальним провалом: на ювілейні урочистості прибула рекордно мала кількість гостей. Військова агресія Росії в Україні відвернула від Москви більшість притомних лідерів. Найвищий владний ешелон Євросоюзу представляла лише одна особа – голова Республіки Кіпр Нікос Анастасіадіс. Навіть близький до Путіна президент Чехії Мілош Земан погидував безпосередньою присутністю на "параді перемоги". Не приїхав до Москви і Олександр Лукашенко – очільник другої половини конфедеративного союзу Білорусі та РФ, який, між іншим, існує й по цей день. Все це особливо контрастувало з попередньою "круглою" датою та навалою візитерів, яка мала місце у 2005-му", – говориться у статті.

Читайте також: Путін безсовісно використовує День перемоги, – Bild

Проте у 2017-му російські медіа отримали нагоду потішитися присутністю у Москві обраного минулоріч президентом Молдови Ігоря Додона, пише авторка. "Центральні медіа Російської Федерації старанно "розганяли" новину про присутність на Червоній площі лідера Молдови Ігоря Додона. "15 років поспіль президенти Молдови відмовлялися відвідувати Москву 9 травня. Я вирішив, що це важливо", – заявив Додон, якого цитує, зокрема, РІА "Новости".

Хвиля колективних відмов почалася в 2014 році – після зміни влади в Києві, конфлікту на південному сході України і приєднання Криму,
– зазначає провладна Лента.Ру.

Видання додає: "У Кремлі відмови, як правило, сприймають спокійно, підкреслюючи, що парад проводиться не для зарубіжних гостей, а в першу чергу для ветеранів (…). Президент Росії Владімір Путін підкреслює, що у його колег завжди є право вибору, хоч і висловлює сумніви в тому, що всі вони роблять цей вибір самостійно: "Хтось сам не хоче, комусь не дозволяють у "вашингтонському обкомі". Комусь, можливо, соромно навіть, але це нехай вони самі вирішують для себе", – наводить слова Путіна Лента.Ру в публікації від 9 травня 2017 року.

"Згадка про "вашингтонський обком" є надто "соковитою" для того, аби не зробити на ній окремий акцент. Ніщо не ілюструє розчарування Москви у президенті США Трампі краще, аніж повернення Кремля до риторики часів Обами. Між тим сам Дональд Трамп вже відчутно втомився від розмов про його зв’язки з Росією, зазначає "РБК.Ру". Просто у "вашингтонському обкомі" не знають, що на теренах РФ "друг Дональд" впав у немилість, а тому все ще продовжують "розмикати" обійми Москви", – зазначає журналістка.

Повну версію статті читайте тут: Московський парад-2017: "путінюгенд" та війна за Арктику