Президенту України не можна визнавати план миротворчої місії, який пропонує Путін, пише Павло Локшин для Welt.

Читайте також: Путін хоче зробити "блакитні шоломи" лялькою у своїх руках, – експерт

З одного боку, він не містить положення про контроль ООН над україно-російський кордоном на території збройного конфлікту. З іншого боку, путінський формат введення миротворців ООН на Донбас змушує Київ до прямих переговорів із так званими ватажками "Л/ДНР". Вони повинні схвалити присутність "блакитних касок" це умова Путіна. Таким чином Кремль хоче узаконити своїх "васалів" на Донбасі, пояснює автор статті.

Якщо Порошенко вестиме з ними переговори, він може спровокувати внутрішньополітичну кризу. Україна залишиться дестабілізованою, що сприятиме втіленню довгострокової мети Кремля посилення хаосу в Україні. Таким чином Путін хоче перешкодити зближенню держави із ЄС та НАТО,
застерігає Локшин.

Однак, якщо Порошенко не погодиться на переговори з Путіним, він ризикує ще більше підірвати свій міжнародний імідж. Після скандалу із позбавлення громадянства свого колишнього соратника Міхеїла Саакашвілі, Порошенка звинувачують в авторитарному стилі управління, нагадує журналіст.

"Кремлю, навпаки, можуть бути вигідні різні сценарії. Якщо проект резолюції щодо введення миротворців на Донбас підтримає Радбез ООН, то Росія, як мінімум, може сподіватися на часткове скасування санкцій. Україно-російський кордон на територіях, підконтрольних бойовикам, буде надалі залишатися відкритим. Таким чином Путін залишає за собою можливість для ескалації обстановки", констатує автор публікації.

Читайте також: Сподіваюся, що ініціатива України щодо миротворців на Донбасі знайшла підтримку всіх, – Порошенко

Нагадаємо, 5 вересня президент Росії Володимир Путін заявив, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішла б на користь вирішенню конфлікту на сході України. Однак він висунув вимогу, що миротворці повинні перебувати на лінії розмежування "і не на жодних інших територіях".

Згодом, глава Кремля у телефонній розмові з канцлером Німеччини Ангелою Меркель все ж пішов на "поступки", погодившись на розміщення "блакитних касок" ООН не тільки на лінії зіткнення, але й в інших місцях, де СММ ОБСЄ проводить свої інспекційні поїздки.