У зоні АТО я був переважно на передовій. Як не дивно, повернувся в підвищеному настрої. Просто там я зустрічався зі світлими хлопцями. Зустрічав велику кількість українських солдат з Донбасу. І коли ти бачиш, що російськомовні донеччани співають гімн України і кажуть «Слава Україні», то не все ще втрачено,
— поділився враженнями Гарань.

Він розповів, що їжею забезпечені всі солдати, стосовно зимового одягу – теж не бачив, щоб хтось був роззутий, роздягнений. І за це величезна подяка волонтерам. Але основна проблема – військово-технічне спорядження. Навіть з раціями є проблеми, бо вони майже всі аналогові.

Звичайно, переконаний експерт, що бійці хочуть іти в наступ, але для цього замало тільки бойового духу, тут є певна кількість факторів, які не дозволяють приймати емоційні рішення. Наприклад юридично в нас ще перемир’я, і тому ми маємо можливість лише відповідати на атаки, а не випереджувати їх. Більше того – лише тим видом зброї, яку застосовує ворог. Але якщо терористи застосовують артилерію по позиціях українських військових, які артилерії не мають, то юридично вони навіть не можуть відкрити вогонь у відповідь.

Насправді ж ситуація склалася така, що будь-яка сторона, яка починає широкомасштабні воєнні дії – вона програє суттєво, бо обидві сторони хочуть зберегти обличчя перед міжнародною спільнотою,
— переконаний політолог.

Наприклад ситуація з трагедією під Волновахою це показала. Такої жорсткої позиції по відношенню до Росії з боку Європарламенту ще не було.

На думку політолога, звинувачення Порошенка і верховного командування України в мягкотілості недоречні, бо треба пам’ятати про низку факторів: це і військовий потенціал Росії, і наша реальні воєнні можливості, і міжнародний контекст.

Повномасштабна війна, переконаний експерт, зараз не треба нікому, навіть самому Путіну. Тому Європа намагається впроваджувати дипломатичні шляхи вирішення конфлікту, а Путін, в свою чергу, намагається соціально дестабілізувати ситуацію в самій Україні. І ми самі маємо цьому запобігти.