Ці дві події мало сприяли тому, аби вивести Росію з міжнародної ізоляції, пише у виданні Gazeta Wyborcza польський журналіст Вацлав Радзивинович.

"Пані канцлер марно порушила дане собі слово, що вона не зустрінеться з господарем Кремля доти, поки той не змінить свого підходу до Мінських угод, тобто не пришвидшить закінчення війни на сході України. Її візит в Сочі 2 травня показав лише одне – розбіжності у підході Берліна і Москви до ключових проблем тільки зростають", – запевняє автор.

Читайте також: Проблема – не в мінських домовленостях, а в їх виконанні, – Меркель

Щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, то Путін вже три роки повторює, що його причиною є "антиконституційний переворот в Києві" і те, що там досі правлять узурпатори, йдеться у публікації. Для Меркель українська влада законна і була обрана демократичним шляхом. Вона переконує, що вирішити конфлікт може тільки мир на сході України, чому найбільше повинна посприяти Росія, яка підтримує сепаратистів. Почати варто з передачі контролю над кордоном київській владі. "Саме так було записано в Мінських угодах", – зазначає польський журналіст.

Путін хоче чогось зовсім протилежного. За його словами, Київ повинен спочатку визнати владу в Донецьку та Луганську, і лише потім можна говорити про кордон. У реальності президенту РФ потрібно, щоб Україна назавжди віддала кремлівським заколотникам владу над окупованими територіями,
– пояснює Радзивинович.

Путіну не вдалася і півгодинна телефонна розмова з Дональдом Трампом, констатується у статті. Російський лідер розраховував на те, що він домовиться з главою США про проведення першої зустрічі в травні. Нічого з цього не вийшло. Президенти поговорять один з одним тільки на саміті в Гамбурзі, який відбудеться в липні, підсумовує польський журналіст.

Читайте також: Ні слова про Україну: 5 висновків із телефонної розмови Трампа і Путіна