Забезпечення стабільності національної валюти, як основної мети грошово-кредитної політики, перебуває під загрозою, більшість визначених Основними засадами (грошово-кредитної політики на 2014 рік - "24") завдань не виконуються, або виконуються неправильно,
вказується у рішенні Ради НБУ від 17 грудня, текст якого розміщений на веб-сайті Нацбанку.

У Національному банку України зауважили, що в зазначеному рішенні не були враховані кардинальні зміни макроекономічної ситуації та їх вплив на проведення грошово-кредитної політики. За таких умов підтримка банківського сектору з метою уникнення кризи неплатежів та забезпечення вчасного виконання зобов’язань перед вкладниками банків стала одним із пріоритетів Національного банку. Водночас ця підтримка була виваженою та помірною. За умови відпливу депозитів населення на загальну суму 124 млрд гривень. (без урахування чинника курсової переоцінки) залишок наданих банкам кредитів рефінансування з початку року збільшився на суму близько 34 млрд гривень.

"На стабільність грошової одиниці суттєвий тиск також чинили незбалансованість державних фінансів та повільне реформування НАК“Нафтогаз України”, що була неспроможна вчасно виконувати свої зобов’язання. Підтримка Національним банком України ліквідності ринку державних цінних паперів створила умови для вчасного фінансування дефіциту державного бюджету, а також для виконання НАК “НафтогазУкраїни” зобов’язань за угодами з імпорту природного газу. Невжиття таких заходів мало б наслідком економічний колапс та соціальні заворушення", — йдеться у повідромленні НБУ.

До слова, за офіційним курсом Національного банку, встановленим 23 грудня, долар, євро, фунт та злотий подешевшали, російський рубль подорожчав.